Ogolna 5 października 2022

Malta Gaming Authority wprowadzi szczegółowe zasady odpowiedzialnego hazardu

The Malta Gaming Authority (MGA) zamierza wprowadzić szczegółowe wytyczne dotyczące ochrony graczy skierowane do operatorów.

Nowe wytyczne

W zeszłym tygodniu maltański regulator rozpoczął zamknięte konsultacje, które obejmują obowiązki legalnych podmiotów w zakresie ich polityki oraz procedur odpowiedzialnej gry. Dotyczą one wprowadzenia pięciu wskaźników szkód, które muszą być brane pod uwagę przez licencjonowanych operatorów przy określaniu skutecznych środków i procesów wykrywania problemów związanych z hazardem.

Takie kroki to efekt prac, jakie podjął MGA w sprawie ochrony graczy.

Brak oficjalnego komunikatu

Dokładne wytyczne nie zostały jeszcze opublikowane na stronie Malta Gaming Authority. Licencjonowane podmioty będą miały czas do 14 października na ustosunkowanie się do zawartych w nich propozycji, które przyjmą formę poprawek do maltańskiej dyrektywy o ochronie graczy.

MGA przypomina również licencjobiorcom o wymogu sporządzenia raportu o uzgodnionych procedurach, które dotyczą przechowywania środków graczy i potencjalnych wygranych. Warto przypomnieć, że całkiem niedawno The Malta Gaming Authority przedstawił roczny raport. Wynika z niego, iż nastąpiła zmiana podejścia do operatorów. Zmniejszono liczbę anulowanych licencji, natomiast zwiększono ostrzeżenia i kary.

Dodaj komentarz