Ogolna 15 lutego 2021

Malta Gaming Authority zawiesza i anuluje licencje

Malta Gaming Authority (MGA) anulowała siedem licencji i zawiesiła dwie kolejne w pierwszej połowie 2020 roku.

Którzy operatorzy zostali zawieszeni?

W swoim okresowym raporcie MGA potwierdziła, że ​​w okresie od stycznia do czerwca 2020 r. wydała 11 ostrzeżeń, zawiesiła dwie i anulowała siedem licencji. Nałożyła również dziewięć kar po przeprowadzeniu audytów.

Wśród operatorów, którzy utracili licencje, znaleźli się:

  • Watch World Luxury
  • Global Gaming Entertainment
  • bSupporter
  • Dorobet
  • The Daily Fantasy Football Company
  • Pick Mister

W międzyczasie licencje Stakers i BetElephant zostały zawieszone w odpowiedzi na naruszenia przepisów. Najbardziej godną uwagi karą była sankcja nałożona na Blackrock Media, która została obciążona grzywną w wysokości 2,34 miliona euro w styczniu po tym, jak stwierdzono, że prowadzi serwis gier bez zezwolenia.

Reklamy i promocje

W pierwszym kwartale 2020 r. MGA podjęło również działania przeciwko 10 reklamom lub promocjom, które uznano za wykorzystujące pandemię COVID-19. Takie działanie nie dziwi, ponieważ operatorzy byli wielokrotnie ostrzegani, by tego nie robić.

Ponadto przeprowadzono 833 testy wiarygodności kryminalnej, obejmujące zarówno gry stacjonarne, jak i internetowe, a jednostka wsparcia graczy rozpatrzyła 2433 prośby o pomoc, co oznacza wzrost o 38% porównując w skali rok do roku.

Ujawniono również, że organ otrzymał 40 wniosków o współpracę międzynarodową i wysłał 25 własnych wniosków, obejmujących różne obszary, w tym uczciwość w sporcie, działalność przestępczą graczy, niekorzystne doniesienia mediów, problemy licencyjne z operatorami i proces autoryzacji.

Nowe umowy

Pozostając przy sprawach międzynarodowych, w tym okresie MGA podpisała cztery umowy o udostępnianiu danych z organami międzynarodowymi: Międzynarodowa Rada Krykieta, Szwedzki Związek Piłki Nożnej, Urząd Regulacji Rzutek oraz Światowe Stowarzyszenie Zawodowego Bilarda i Snookera.

Malta Gaming Authority odbyła również delegację do Lotteries and Gaming Board and the Ministry of Home Affairs oraz Cultural Heritage of the Republic of Zimbabwe.

W maju możemy się spodziewać raportu całorocznego za 2020 rok.