Ogolna 23 stycznia 2023

MGM Resorts rozważa złożenie nowej oferty za Entain

W 2021 roku MGM Resorts przygotowało olbrzymią ofertę za Entain. Według ostatnich doniesień angielskich mediów, gigant na rynku hazardowym zamierza powrócić do tego pomysły po ponad dwóch latach, przygotowując nową propozycję. 

Nieudana próba

Poprzednia oferta, która została złożona w 2021 roku,  opiewała na kwotę 8,1 miliarda funtów. Propozycja została szybko odrzucona, a CEO Entain – Jette Nygaard-Andersen jasno uznała tę sumę za niewystarczającą w kontekście zrealizowania ewentualnej transakcji.

MGM Resorts nie był jedynym kandydatem w kontekście zakupu Entain. Dwa lata temu operator DraftKings również złożył ofertę, proponując około 20 miliardów funtów. Podobnie jak w przypadku MGM Resorts, próba zakupu zakończyła się niepowodzeniem.

Nowa propozycja

Jak informuje Mail on Sunday, MGM Resorts rozważa złożenie nowej oferty. Uważa się, że propozycja może wpłynąć po opublikowaniu Białej Księgi w Wielkiej Brytanii. Wiele wskazuje na to, że publikacja księgi będzie miała wpływ na wycenę Entain ze względu na wprowadzenie dodatkowych ograniczeń na Wyspach.

Na początku roku gigant branży hazardowej Entain poinformował, iż przyspieszy proces opuszczania rynków, na których nie ma lub nie są planowane krajowe regulacje.

Dodaj komentarz