Bukmacherka 25 lipca 2023

Najpierw STS, teraz kolejny duży gracz. Entain przejął Angstrom Sports

autor: Adrian Janiuk
Entain po przejęciu 365 scores i polskiego bukmachera STS wykupił Angstrom Sports za 203 miliony funtów (265,9 mln dolarów). Transakcja zostanie całościowo przeprowadzona w trzecim kwartale tego roku.

Entain to globalna grupa zajmująca się zakładami sportowymi, grami i interaktywną rozrywką (“Entain” lub “Grupa”). Firma z Wielkiej Brytanii jest w trakcie przejęcia Angstrom Sports za łączną kwotę 81 milionów funtów plus płatności warunkowe o łącznej wartości 122 milionów funtów, płatne w ciągu trzech lat.

Angstrom Sports jest specjalistycznym dostawcą nowej generacji modelowania sportowego, prognozowania i analizy danych. Oparte na symulacji modelowanie tworzy wysoce wyrafinowane możliwości wyceny i prognozowania. Oferta Angstrom wyróżnia się dokładnością, szybkością i szerokim zakresem produktów oraz rynków zakładów sportowych w USA.

Nowe informacje ws. przejęcia STS. Jest zgoda UOKiK!

Entain liczy, że przejęcie Angstrom Sports umożliwi więcej możliwości obstawiania i zoptymalizuje zakłady parlay. Kupno Angstrom ma zapewnić także przyspieszenie ekspertyzy cenowej i poprawić zarządzanie ryzykiem oraz poprawić marżę na rynku amerykańskim.

Brytyjska firma Entain jest niezwykle aktywna na rynku. To już jej kolejny zakup w tym roku. Wcześniej przejęto 365 scores za 120 mln funtów oraz polskiego bukmachera STS za 750 mln funtów. Ponadto Entain jest właścicielem takich marek jak bwin, Coral, Ladbrokes, PartyPoker i Sportingbet.

fot. Entain/Angstrom Sports

Dodaj komentarz