Ogolna 30 października 2020

NBA przedłuża umowy z Genius i Sportradar

National Basketball Association (NBA) przedłużyło oficjalne partnerstwo w zakresie dostarczania danych dotyczących zakładów zarówno ze Sportradar, jak i Genius Sports Group.

Zgodnie z umowami Sportradar i Genius Sports Group mają prawa do dystrybucji oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA i WNBA.

Rozszerzenie współpracy

Radości z podpisania nowej umowy nie krył Steve Byrd, szef globalnego partnerstwa strategicznego w Sportradar: – Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z NBA w zakresie oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA na rynku amerykańskim.

Z uwagi na fakt, że legalne zakłady sportowe rozprzestrzeniają się w kolejnych stanach i ogólnie zyskują na popularności, daje nam to ogromną okazję do dalszego promowania najnowocześniejszych kanałów NBA i produktów bukmacherskich dla operatorów – dodał Steve Byrd.

Rozwój produktu

Mark Locke, dyrektor generalny Genius Sports Group uważa, że partnerstwo pozwoli dostawcy na dalsze ulepszanie produktu: –  Cieszymy się, że NBA postanowiło rozszerzyć swoją oficjalną współpracę dotyczącą danych z Genius Sports Group w USA… Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie oficjalnych danych NBA, wraz z naszymi zaawansowanymi produktami i usługami dotyczącymi zakładów stworzymy produkt idealny.

Jesteśmy znani na całym świecie z wprowadzania innowacji w zakładach sportowych w koszykówce, a to przedłużone partnerstwo potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie najwyższej klasy wrażeń z zakładów dla fanów NBA – dodał Mark Locke.

Udana współpraca

NBA po raz pierwszy ogłosiło podpisanie umów z oboma dostawcami w listopadzie 2018 r. Wszystkie trzy strony nie ukrywają, że współpraca jest na bardzo dobrym poziomie.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów Sportradar i Genius Sports Group były źródłami oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA, które są kluczowe dla legalnych operatorów gier i ostatecznie fanów, którzy angażują się w gry NBA i WNBA poprzez zakłady – powiedział szef działu fantasy w NBA, Scott Kaufman-Ross.

Z całą pewnością można się spodziewać, że zarówno Sportradar, jak i Genius Sports Group będą współpracować z NBA jeszcze przez długi czas, ale po raz kolejny żadna ze stron nie zdradziła na ile lat została podpisana umowa.