Ogolna 26 października 2022

Niklas Wykman szansą dla szwedzkiej branży rozrywkowej?

Niklas Wykman został nowym ministrem, który będzie odpowiedzialny za politykę hazardową w Szwecji. Na owocną współpracę z Wykmanem liczy tamtejsze Stowarzyszenie Handlu Hazardem Online (BOS).  

Zmiany w szwedzkich władzach

12 września bieżącego roku w Szwecji odbyły się wybory do parlamentu (Riksdagu), władz regionów oraz gmin. Po nich partie rządzące Szwecją, pod przewodnictwem Socjaldemokratów, straciły swoją większość.

Ministerstwo Finansów w Szwecji jest odpowiedzialne za ustanowienie i wdrożenie polityki dotyczącej szwedzkiego przemysłu gier oraz nadzoruje krajowego regulatora gier, Spelinspektionen. W ramach tego resortu, Minister Rynków Finansowych jest odpowiedzialny za politykę w zakresie gier hazardowych – po wyborach to stanowisko zajął właśnie Niklas Wykman.

BOS czeka na rozmowy z nowym ministrem

Podczas poprzednich rządów BOS nie miał najlepszych relacji z władzami kraju. Teraz Stowarzyszenie ma nadzieję, że wobec zmian na stanowisku ministra, ta kwestia ulegnie zmianie.

– Z ogromną niecierpliwością czekamy na dyskusję z Niklasem Wykmanem. Chcemy jak najlepiej rozwijać politykę hazardową w Szwecji. Będziemy chcieli poruszyć z nimi przede wszystkim trzy kwestie. Mam na myśli chociażby to, że licencjonowane firmy hazardowe będą musiały być chronione. Po drugie, państwo powinno skoncentrować się na tworzeniu prawa, które wszyscy muszą znać i przestrzegać, a nie jak było do tej pory. Po trzecie, chcielibyśmy, aby Wykman odważył się podkreślić biznesowe znaczenie branży hazardowej dla Szwecji i całej Europy – skomentował Gustaf Hoffstedt, sekretarz generalny BOS.

Dodaj komentarz