Ogolna 5 stycznia 2022

Opóźnienie w sprawie przejęcia Playtech przez Aristocrat

W ostatnich miesiącach w prasie branżowej pojawia się wiele informacji o przejęciu Playtech przez firmę Aristocrat. Wszelkie decyzje w tej sprawie zostały jednak obecnie odłożone w czasie, ponieważ zainteresowane transakcją jest również JKO Play. 

Oferta Aristocrat

Liderem w wyścigu o przejęcie Playtech nadal jest firma Aristocrat. Przedsiębiorstwo to ustaliło już w październiku 2021 roku z dostawcą oprogramowania umowę przejęcia o wartości 2,7 miliarda funtów. Czy do niego dojdzie miało okazać się się 12 stycznia 2022 roku na zgromadzeniu akcjonariuszy, ale już teraz wiadomo, że zostało ono przełożone.

Przypomnijmy, że zarząd Playtech stwierdził, że transakcja zapewni „pewność i płynność” jej akcjonariuszom, poprzez ustalenie ceny – 680 pensów za akcję – która odzwierciedla potencjał firmy na nowych rynkach.

JKO Play Limited w grze o Playtech?

Jakiś czasu temu JKO Play Limited, firma kierowana przez właściciela zespołu Formuły 1, Eddiego Jordana i byłego dyrektora SG Digital, Keitha O’Loughlina, stwierdziła, że zamierza wystosować własną ofertę za Playtech. Do tej pory jednak tego nie zrobiła.

Co ważne, jeszcze w zeszłym roku Brytyjski Panel ds. Przejęć przedstawił ostateczny termin na złożenie wiążącej oferty w ramach City Code on Mergers. Tym samym JKO miało ogłosić stanowczy zamiar złożenia oferty dla Playtech do dziś do godziny 17:00. Przesunięcie zebrania akcjonariuszy Playtech sprawiło jednak, że Panel ds. Przejęć w Wielkiej Brytanii przesunął ostatnią datę, do której JKO Play musi wyjaśnić swoje stanowisko, do godziny 17:00 do 26 stycznia 2022 roku.

Aristocrat zdecydowany na przejęcie

Przedstawiciele Aristocrat sugerują, że wszystkie zainteresowane firmy przejęciem Playtech miały odpowiednio dużo czasu na złożenie swojej oferty, a dalsze opóźnienia nie mają sensu. Wszystko to bowiem negatywnie ma wpływać na akcjonariuszy Playtech, którzy z powodu opóźnień mogą poczuć niepewność.

Ponadto firma zauważyła, że ​​proces zatwierdzania przez organy regulacyjne jest kontynuowany i dodała, że ​​jest zobowiązana do jak najszybszego zakończenia przejęcia.