Ogolna 19 lipca 2022

Peru zagłosowało za legalizacją zakładów i gier

W Peru zagłosowano za legalizacją hazardu online i zakładów sportowych, ustanawiając tym samym nowe ramy prawne dla tych sektorów.

Ważne głosowanie w Peru

Kongres Peru zadecydował o legalizacji hazardu online oraz zakładów sportowych w tym kraju. Podczas głosowania, które miało miejsce 15 lipca tego roku, wszyscy uprawnieni dali zielone światło. Nowa ustawa związana z legalizacją będzie obowiązkiem Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Turystyki Peru (Mincetur) oraz organu handlu zagranicznego, który również będzie regulował jego uchwalenie w Peru.

Podatek od gier zostanie ustalony na 12% podstawy opodatkowania każdego operatora i będzie pobierany co miesiąc. Z kolei podatki na utrzymanie wyniosą 2% miesięcznego dochodu operatora.

Możliwości operatorów

W związku z ustaleniem przepisów, operatorzy z odpowiednią licencją będą mogli oferować bonusy do gier online, o ile takich bonusów nie można wymienić na pieniądze. W przypadku zakładów sportowych, operatorzy muszą wyświetlać komunikat ostrzegawczy na wszystkich platformach o następującej treści: – Nadmierne zakłady sportowe mogą powodować patologiczny hazard.

Ustawa pozwala również na tworzenie pokoi bukmacherskich, w których gracze mogą stawiać zakłady na gry sportowe za pomocą terminali bukmacherskich. Złamania prawa czy drobne wykroczenia mogą skutkować grzywną lub czasowym czy trwałym odebraniem licencji. Ustawa wejdzie w życie 60 dni po opublikowaniu w dzienniku urzędowym El Peruano.

tagi:Peru