Ogolna 26 stycznia 2021

Playtech potwierdza zamiar sprzedaży Finalto

Firma zajmująca się oprogramowaniem hazardowym Playtech potwierdziła w poniedziałek, że rozpoczęła rozmowy w sprawie sprzedaży swojej jednostki finansowej Finalto, znanego wcześniej jako TradeTech. Zakupem zainteresowane jest izraelskie konsorcjum, które proponuje 200 mln dolarów. 

Izraelskie konsorcjum

Konsorcjum ma wsparcie wielu znanych izraelskich inwestorów, takich jak: Barinboim Group, Leumi Partners Limited, The Phoenix Insurance Company Limited i Menora Mivtachim Insurance Limited. Jak wspomnieliśmy konsorcjum złożyło ofertę gotówkową opiewającą na 200 milionów dolarów. Z czego 170 milionów byłoby zapłacone zaraz po sfinalizowaniu umowy.

Finalto

Finalto jest jednostką finansową utworzoną w wyniku przejęcia trzech instytucjonalnych (B2B) i detalicznych (B2C) podmiotów rynku walutowego. Playtech przejął CFH Group dostawcę płynności walutowej pod koniec 2016 roku za 120 milionów dolarów, a później wydał kolejne 150 milionów dolarów na Alpha Capital Markets, londyńskiego animatora rynku FX i CFD. Podmioty te zostały następnie połączone z oddziałem maklerskim Playtech, Retail FX Markets.com.

Finalto oferuje zarówno rozwiązania handlowe na rynkach B2B, jak i B2C. W tym pracuje przy kontraktach różnicowych (CFD) i portal handlu walutami Markets.com. O przyszłości dywizji dyskutuje się od listopada 2019 r., kiedy Playtech zapowiedział, że dokona przeglądu wszystkich opcji, w tym sprzedaży Finalto.

Kto pozyska Finalto?

Najprawdopodobniej izraelskie konsorcjum, ponieważ z nimi są prowadzone obecnie negocjacje. Rozmowy są już na zaawansowanym etapie. Warto jednak przypomnieć, że w sierpniu ubiegłego roku Playtech ogłosił, iż prowadzi rozmowy z wieloma firmami na temat potencjalnej sprzedaży.

Zbycie jest kontynuacją dążenia Playtech do uproszczenia działalności poprzez sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością. Tym samym firma z branży hazardowej sprzedała już wszystkie swoje aktywa związane z grami codziennymi i społecznościowymi, co zostało sfinalizowane poprzez sprzedaż za 10 milionów dolarów YoYo Games norweskiemu producentowi oprogramowania Opera w styczniu tego roku.

Dodaj komentarz