Playtech z pomocą dla Ukrainy
Od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Playtech aktywnie wspiera swoich pracowników na Ukrainie poprzez utworzenie struktury, której celem jest niesienie pomocy tym osobom.

Dostawy żywności, wody i leków
Firma zatrudnia przeszło 7000 osób, które pracują w biurach znajdujących się w 24 krajach rozlokowanych na całym świecie. Jedno z tych biur, w której zatrudnienie znajduje 714 pracowników, mieści się w Kijowie. W przeciągu kilku godzin od rosyjskiej inwazji na terytorium Ukrainy, firma utworzyła i wdrożyła procesy oraz podjęła działania, aby wesprzeć swoich ludzi i ich rodziny.
Playtech otworzył całodobową infolinię dla swoich pracowników na Ukrainie oraz zaoferował transport i pomoc rodzinom, którym uda się przekroczyć granicę, a także wsparcie w relokacji w bezpieczniejsze rejony rodzin, które cały czas pozostają na Ukrainie. Na tym jednak nie koniec. Firma zapewnia również dostawy żywności, wody i leków, pomoc medyczną oraz wsparcie psychologiczne dla osób dotkniętych wojną.
Co więcej Grupa zapewnia również wsparcie technologiczne i umożliwia swoim pracownikom dostęp do alternatywnych metod płatności, monitoruje media społecznościowe oraz raporty o ruchu drogowym, by wyznaczyć swoim pracownikom najbezpieczniejsze trasy do obszarów niezagrożonych. Firma pomogła w ten sposób już przeszło 250 osobom, których zdecydowaną część stanowią rodziny pracowników.
Stworzona w ten sposób struktura organizacyjna była na tyle efektywna, że o pomoc do Playtech zwróciło się ponad 10 firm w tym znane firmy z branży gamingowej z siedzibami na Ukrainie, organizacje międzynarodowe i NGO (pozarządowe), które dostały dostęp do naszych struktur i pomocy w ramach przeprowadzanych przez nas działań humanitarnych na Ukrainie.
Obecnie Playtech ma ponad 300 wolontariuszy wśród swoich pracowników, którzy zgłosili chęć pomocy swoim kolegom na Ukrainie i poza aby zapewnić, że wszyscy są bezpieczni i otrzymają odpowiednie wsparcie. Wszyscy nasi wolontariusze byli kierowani i instruowani przez specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego i psychologów.
Wsparcie dla Ukrainy
Playtech nie ogranicza się jednak w niesieniu pomocy tylko do swoich pracowników. Firma dołączyła do akcji humanitarnej, która wspiera wszystkich mieszkańców Ukrainy. Tym samym koordynowała przekazanie ośmiu ton wsparcia medycznego i leków, a także, we współpracy z Sarel Logistics Solutions & Products for Advanced Medicine, nabyła i dostarczyła 4 tony materiałów medycznych bezpośrednio do ukraińskich szpitali.
– Kryzys na Ukrainie ma niszczycielski wpływ na nas wszystkich, a naszym priorytetem od samego początku było bezpieczeństwo naszych ludzi na Ukrainie. Jako wiodąca firma technologiczna z zobowiązaniami wobec swoich interesariuszy, mamy obowiązek chronić pracowników, ich źródła utrzymania oraz cały biznes Playtech. Dlatego też ich potrzeby były w centrum wszystkich naszych planów i kierowały każdą naszą decyzją, którą podjęliśmy – mówi Mor Weizer, CEO Playtech.
– Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze wszystkimi swoimi pracownikami znajdującymi się w Kijowie i cały czas koncentrujemy się na wspieraniu naszych ludzi. Siła i charakter okazywane przez Ukraińców są naprawdę godne podziwu i inspirujące – dodaje Weizer.
Alyona Novgorodskaya, wiceprezydent ds. rozwoju biznesu w ambasadzie Ukrainy w Izraelu nie kryła wdzięczności za wszystko co do tej pory zrobił Playtech: – W imieniu Centrum Pomocy Ukrainie w Izraelu „Zjednoczcie się dla Ukrainy” oraz Ambasady Ukrainy w Izraelu, wyrażamy wdzięczność za znaczący wkład w tym pomoc w zbieraniu darowizn i organizowaniu humanitarnej pomocy medycznej dla Ukrainy – zakończyła Alyona Novgorodskaya.

Bartosz Burzyński
Więcej Ogolna
Udział w grach Totalizatora Sportowego a zagrożenie uzależnieniem od hazardu
Przedstawiając wyniki raportu, należy uwypuklić czynniki, które mają wpływ na stopień uzależnienia od hazardu. Może to być płeć, ale też np. miejsce zamieszkania. Warto zwrócić uwagę na społeczne uwarunkowania.



