E-Sport 26 sierpnia 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR

Odliczanie zakończone, w minionym tygodniu wystartował StarLadder Major Berlin 2019. W pierwszej fazie mogliśmy zobaczyć masę niespodzianek, co przełożyło się na samopoczucie całego community, które nie mogło liczyć na faworytów w kwestii PickEm Challenge jak i zakładów bukmacherskich. Oprócz tego poznaliśmy m.in. ścisłe grono, które zawalczy o angaż w x-kom AGO.

Zmiany w brytyjskich reklamach esportowych?

Pojawiła się prośba do bukmacherów z Wielkiej Brytanii o ponowne przemyślenie strategii reklamowej dotyczącej wyświetlania reklam wydarzeń e-sportowych. W raporcie zleconym przez międzynarodowy think-tank Demos i Wydział Zarządzania na Uniwersytecie w Bristolu wezwano do większego wykorzystania narzędzi do weryfikacji wieku, aby powstrzymać dzieci od dostępu do treści związanych z zakładami. Więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Aresztowania w związku z ustawianiem meczów w CS:GO

W Australii odkryto kolejną już aferę związaną z ustawianiem meczów w Counter Strike Global Offensive. Aresztowano sześć osób w Melbourne w wyniku postępowania, które toczyło się od marca tego roku. Według policji gracze w wieku 19-22 lat jeszcze przed rozpoczęciem spotkań umawiali się, że odpuszczają po czym wnosili zakłady na te mecze. W ten sposób obstawili co najmniej pięć razy wnosząc minimum 20 zakładów. Po przesłuchaniu całą szóstkę wypuszczono, jednak za popełnione czyny może grozić im nawet 10 lat pozbawienia wolności. Więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Gwiazda Polsatu prowadzącym rozgrywki LoL’a

Po zaangażowaniu Macieja Dowbora w Ultraligę Polsat poszedł krok dalej. Prowadzącym podczas finałów rozgrywek będzie Krzysztof Ibisz – ikona stacji telewizyjnej ze słoneczkiem w logo. Z jednej strony powinno pojawić się zdziwienie, z drugiej jednak jest to wyraźny znak, że esport wchodzi na salony. Więcej możecie przeczytać TUTAJ.

StarLadder Major Berlin 2019 – Faza Pretendentów

Pierwsza część niemieckiego Majora przyniosła wiele zaskoczeń. Już pierwszego dnia poległo kilku faworytów. Vitality, jeden z większych kandydatów do szybkiego 3-0 w Fazie Pretendentów, przegrało bardzo wyraźnie z nieznanym szerszemu gronu Syman. Ekipa Mathieu “ZywOo” Herbauta musi walczyć o przepustkę do głównej części rozgrywek do ostatniego momentu. Francuzi o uzyskanie trzeciego zwycięstwa powalczą dopiero w decydującym pojedynku z Greyhound.

Nie bez problemów poradziło sobie także NRG. W premierowym meczu Amerykanie polegli po dogrywce z DreamEaters. Wielu fanów CS:GO typowało piątkę z regionu CIS do wyniku 0-3, a ci sprawili największą niespodziankę jak do tej pory i kosztem forZe awansowali do Fazy Nowych Legend z bilansem 3-2. Oprócz nich w starciach rozpoczynających się już w najbliższą środę obejrzymy North, mousesports, G2, CR4ZY, AVANGAR oraz wspomniane NRG.

x-kom AGO coraz bliżej wyboru

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Jastrzębie ogłosiły przejście do kolejnej fazy swojego projektu. Testy wielu zawodników dobiegły końca. x-kom AGO w swoich szeregach oprócz wcześniej potwierdzonych Dominika “GruBego” Świderskiego oraz Damiana “Furlana” Kisłowskiego umieści trzech z sześciu wybranych graczy. Mowa tutaj o Miłoszu “mhLu” Knasiaku, Eryku “lemanie” Kocębie, Macieju “F1KU” Miklasie, Grzegorzu “jedqr” Jędrasie, Patryku “Sidney’u” Korabie oraz Jarosławie “pashy” Jarząbkowskim.

Jak widać jedna z czołowych drużyn w naszym kraju jest coraz bliżej ogłoszenia nowej piątki. Według wcześniejszych informacji ostatecznych skład x-kom AGO powinien być znany mniej więcej w połowie września. Z pewnością na ten ruch czeka wiele osób, gdyż od samego początku drużyna Jastrzębi stanowiła o sile polskiej sceny CS:GO.