Ogolna 23 grudnia 2019

Polish Gaming Aces 2019. I Gala Finałowa 20 lutego 2020 roku

autor: Maciej Akimow

Przed rokiem Interplay przyznał nagrody Polish Gaming Aces dla najlepszych firm na rynku biznesu rozrywkowego. Był to przełomowy moment dla całej branży, gdyż wcześniej takiej inicjatywy na polskim rynku po prostu nie było. W tym roku chcemy iść o krok dalej i wraz z rozwojem Interplay, ale również całej polskiej branży, chcemy oficjalnie ogłosić, że wręczenie nagród za rok 2019 odbędzie się na specjalnej Gali, która ma być jednocześnie spotkaniem całej branży.

By zapoznać się ze zwycięzcami zeszłorocznej edycji, wszystkich zainteresowanych odsyłamy do zeszłorocznego artykułu.

Nagrody Polish Gaming Aces

PGA mają być wyróżnieniem i uznaniem dla tych firm, które dołożyły wszelkich starań, by nieustannie rozwijać swoje marki i produkty. Prawdopodobnie jest to również jedyna szansa dla mniejszych firm, których starania nie zawsze są zauważalne poprzez skalę swojego biznesu, na którym operują. Nasza metodologia wyboru nominowanych firm jak i w późniejszym etapie wyłonienia zwycięzców, jest jednak na tyle wnikliwa, by kapituła złożona z redakcji Interplay przeanalizowała wszelkie aspekty poszczególnych projektów.

W Polsce brakowało nam tego typu nagród branżowych, które jednocześnie wzbudziłyby tyle emocji i dyskusji. Z dużą zazdrością polska branża patrzyła na swoich odpowiedników z rynku zachodniego, którzy kilka razy do roku mogli rywalizować ze sobą o miano najlepszych firm w poszczególnych sektorach. Dziś przy udziale naszej pracy i wielomiesięcznych przygotowań, chcemy nagrodzić Państwa wysiłki przy okazji rozdania nagród Polish Gaming Aces.

Harmonogram nagród Interplay

Gala Polish Gaming Aces

Uroczysta gala z rozdaniem nagród odbędzie się 20 lutego w City Hall przy ulicy Tadeusza Borowskiego 2 w Warszawie

Kategorie  Polish Gaming Aces

Firma roku – Firma, której w danym roku można przypisać największy sukces. Słowo sukces może być tu różnie definiowany – może chodzić o udaną transformację czy efektywne realizowanie założeń biznesowych, ale w takiej skali, która z całą stanowczością potwierdzi, że dany podmiot najbardziej wyróżnił się na rynku i jej aspekt ekonomiczny jest postrzegany nie tylko w branży hazardowej.

Bukmacher roku – Operator, który w ostatnim roku był najbardziej zdeterminowany do tego, by ciągle ulepszać swój produkt, pracował nad innowacjami i rozwijał swoich pracowników nad corem biznesu. Warto zaznaczyć, że kategorie firma roku i bukmacher roku mogą być do siebie podobne, ale metodologia wyboru zwycięzcy jest całkowicie inna.

Debiut roku – Kategoria w której wyróżnimy produkt, usługę lub firmę, która w danym roku zadebiutowała na rynku. Zwycięzca w kategorii debiut roku musi wykazać się innowacyjnością i przebojowością – zarówno w zakresie funkcjonowania, ale również samego wejścia na rynek. Najlepszy produkt bez skutecznej reklamy i głośnego wejścia na rynek po prostu się nie sprawdzi.

Prezes roku – Prezes, który w danym roku był nie tylko najlepszym prezesem, ale także naturalnym liderem. Jest to osoba, która swoimi działaniami pokaże wszystkim pracownikom, że warto podążać za ideą swojego przywódcy. Prezes roku to również osoba, która wynikami będzie mogła udowodnić, że jest wybory były słuszne.

Kampania marketingowa roku – Kampania marketingowa, która w danym roku okazała się być najciekawsza, nie tylko pod kątem konstrukcji i jej założeń, ale także sprawnej realizacji. Na tym polu wykazać mogły się również mniejsze firmy, ponieważ najlepsze kampanie marketingowe cechuje w dużej mierze kreatywność – szczególnie w branży hazardowej.

Produkt Roku – Produkt, który w danym roku zrewolucjonizował innowacyjnością lub pomysłem pozostałe produkty w danym segmencie. Produkt roku musi również wzbudzać dyskusje i zostać docenionym również przez swoich konkurentów. Produkt roku to jedna z najbardziej konkurencyjnych kategorii konkursowych, ponieważ przewaga produktowa to ten aspekt prowadzenia biznesu, w którym najłatwiej zyskać przychylność klientów.

Dostawca roku – Dostawca usług branżowych, który w danym roku wyróżnił się największym profesjonalizmem i skuteczną egzekucją wymagań swoich klientów. Przy badaniu tej kategorii bardzo ważny jest wywiad środowiskowy, który pomoże w zakresie oceny, jak dani dostawcy prezentowali jakość swoich usług.

W ramach Polish Gaming Aces 2019 przewidzieliśmy również nagrody specjalne, ale niech do czasu rozpoczęcia gali zostaną one niespodzianką.

Listę firm nominowanych w poszczególnych kategoriach ogłosimy 8 stycznia. Nominacje będą przyznawane decyzją redakcji Interplay. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek sugestie, lub chcecie zgłosić konkretną kandydaturę lub podzielić się swoim case study – czekamy na wszystkie zgłoszenia na adres kontakt@interplay.pl do 7 stycznia 2020 roku.