Ogolna 21 stycznia 2021

Projekt legalizacji hazardu w Nowym Meksyku

Nowy Meksyk, to stan na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Dotychczas nie nastąpiła tam jeszcze pełna legalizacja hazardu. Teraz jest na to szansa, ponieważ ustawodawcy z tego regionu złożyli wstępy projekt legalizacji gier hazardowych.

Projekt ustawy

Co ciekawe zmiany miałyby nastąpić zarówno na rynku retail, jak i online. Raymundo Lara i Phelps Anderson proponują bowiem, by gry stołowe byłyby dozwolone jedynie w kasynach. Z kolei zakłady sportowe mogłyby odbywać się w Internecie. Również za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Zgodnie z nową ustawą, można będzie wydać sześć koncesji na prowadzenie zakładów sportowych, a także tyle samo na gry stołowe. Każda z nich będzie przyznawana na pięć lat. Aby ubiegać się o licencję, wnioskodawca będzie musiał uiścić opłatę za wniosek w wysokości 50 000 USD, a następnie roczną opłatę za odnowienie w wysokości 50 000 USD.

Licencje

Ustawa określa, że ​​zakłady sportowe będą obejmowały: giełdę zakładów, parlay, over-under, moneyline, pool i straight bet. Wyłączone z tego będą wyścigi konne, które są objęte inną ustawą.

Wszystko nadzorował będzie New Mexico Lottery Authority. Zgodnie z ustawą, podmiot ten do 1 grudnia zajmie się udzielaniem licencji i stworzy pełne przepisy. Co więcej zajmie się również opracowaniem regulaminu, który będzie chronił graczy.