Ogolna 7 listopada 2022

Przychody z opłat licencyjnych na Ukrainie wyniosły kilkadziesiąt milionów euro

Licząc od początku 2022 roku przychody z opłat licencyjnych na Ukrainie sięgają 856,5 mln hrywien, co w przeliczeniu daje 23,4 mln EUR. Dane podała ukraińska komisja ds. Regulacji Gier i Loterii. 

Oficjalne dane Komisji ds. Regulacji Gier i Loterii na Ukrainie

Według oficjalnych danych minione dziesięć miesięcy przyniosły Ukrainie przychody z opłat licencyjnych na poziomie 856,5 mln hrywien. Ponadto kwota wydana na regulatora z budżetu państwa wyniosła 79,7 mln hrywien, co oznacza dokładnie 9,3% z wcześniej wspominanego przychodu.

Komisja ds. Regulacji Gier i Loterii przedstawiła również statystyki za cały 2021 rok. W nim przychody wyniosły 1,58 mld hrywien, a na działalność regulatora wydano 7,9% z tego – czyli dokładnie 125,5 mln hrywien.

W całym 22-miesięcznym okresie, licząc od początku stycznia 2021 roku do końca października 2022 roku, wpływy z opłat licencyjnych w tym kraju wyniosły 2,44 mld hrywien. Według Komisji, przewyższyło to wydatki o 91,6%.

Trudny czas dla Ukrainy

Przypomnijmy, że ostatni czas był niezwykle trudny dla Ukrainy wobec trwającej wojny. Branża hazardowa zjednoczyła się wokół tego kraju podejmując szereg inicjatyw mających na celu wsparcie Ukrainy.

Jedną z nich była kampania Gaming Industry for Ukraine, która rozpoczęła się już w pierwszych dniach wojny. Jej celem było zebranie 250 000 funtów, które zostały przeznaczone na zbiórkę Choose Love’s Ukraine Crisis Fundraiser.

Istotnego wsparcia Ukrainie udzieliło także kilku operatorów z całego świata. Parimatch Tech przeznaczył ponad 500 000 euro na wsparcie mieszkańców Ukrainy. Podjęto także współpracę z organizacją charytatywną w Wielkiej Brytanii – WeHelpUkrainians. Odpowiednio 200 000 euro i 100 000 funtów ze swojej strony na pomoc Ukrainie przekazali francuskiej FdJ oraz brytyjskie Pragmatic Play.

Obojętny nie pozostał także Playtech, który już pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę  ruszył z pomocą dla kraju ogarniętego dramatem wojny. Firma zaoferowała wsparcie dla swoich pracowników przebywających za naszą wschodnią granicą, a także osobom, które ucierpiały w wyniku działań zbrojnych.

tagi:Ukraina

Dodaj komentarz