Ogolna 4 maja 2021

Rekordowe przychody brytyjskich firm hazardowych

Brytyjska Komisja ds. Hazardu podała, że ​​dochód brutto z gier hazardowych online wyniósł w marcu tego roku 546,2 mln GBP, co oznacza wzrost o 4,1% w stosunku do lutego. Z kolei przychody jedynie z automatów online osiągnęły historyczny rekord, 202,9 mln GBP.

Powyższe dane zostały zestawione na podstawie informacji zebranych od operatorów, którzy obsługują około 80% całego rynku online w Wielkiej Brytanii. Co kluczowe pomimo tego, że Komisja zebrała dane z 13 miesięcy od rozpoczęcia blokady związanej z pandemią koronawirusa, stwierdziła, że ​​nie ma sensu porównywać tych statystyk w perspektywie rok do roku.

Pandemia

W ostatnim pełnym miesiącu blokady w Anglii przychody z automatów online osiągnęły nowy miesięczny najwyższy poziom 202,9 mln GBP, co stanowi wzrost o 15,2% w porównaniu z lutym i o 1,5% w porównaniu z poprzednim rekordem w grudniu 2020 r.

Oczywiście miało to związek ze wzrostem liczby graczy. Rekordowy poziom 3,3 mln graczy w marcu, to aż o 10% więcej niż w lutym, a także o 10,1% więcej niż w grudniu 2020 roku. Dzięki temu liczba obrotów po raz pierwszy osiągnęła sześć miliardów funtów.

Zakłady sportowe i gry

Przychody z internetowych zakładów sportowych spadły o 5,1% do 250,5 mln funtów, pomimo odbywającego się w marcu festiwalu Cheltenham. Liczba obstawiających zakłady sportowe po raz pierwszy przekroczyła sześć milionów, a liczba postawionych zakładów osiągnęła rekordowy poziom 375,2 miliona.

Pozostałe gry przyniosły 71,2 mln funtów, czyli o 10,8% więcej niż w lutym, ponieważ liczba graczy w kasynie online wzrosła o 13,0% w stosunku do miesiąca. Przychody z pokera spadły do ​​9,2 miliona funtów. Wirtualne zakłady wzrosły o 17,7% od lutego, podczas gdy zakłady na e-sporty wzrosły o 16,9%. Tym samym pozostałe przychody wyniosły 2,1 mln funtów, nieznacznie spadając od lutego.

Zmiana przyzwyczajeń?

Komisja opublikowała również ankietę, aby zbadać, w jakim stopniu zwyczaje związane z hazardem zmieniły się od początku blokady związanej z pandemią koronawirusa. Badanie jest kontynuacją poprzedniej podobnej ankiety przeprowadzonej w czwartym kwartale 2020 roku.

Analiza wykazała, że gracze stwierdzili, iż rzadziej grają w gry hazardowe w ostatnim czasie. Co ciekawe tylko 3% ogółu respondentów stwierdziło, że w trakcie pandemii grali zdecydowanie więcej, a 12% powiedziało, że grało w okresie pandemii dużo mniej, niż zwykle.

Kto grał najwięcej?

Mężczyźni, a zwłaszcza młodzi stwierdzali, że grali bardzo dużo. Głównym powodem zwiększonego hazardu była nuda, o czym powiedziało 47% pytanych osób. Jedynie 20% stwierdziło, że grało więcej, ponieważ wzrosły ich zarobki. Aż 33% zaznaczyło, że grali, bo mieli na to ochotę, a 13% pytanych powiedziało, że w ten sposób chcieli dorobić, co oczywiście jest najbardziej niepokojącym powodem do gry.

Komisja ponownie ostrzegła operatorów, aby wykazali „dodatkową czujność”, ponieważ wielu graczy jest teraz szczególnie narażonych na uzależnienie się od hazardu.

Dodaj komentarz