Ogolna 1 września 2023

Ruszyła 4. edycja #RakReatonu. Fundacja Lotto z dumą wspiera to szczytne wydarzenie

autor: Adrian Janiuk
Wrzesień jest światowym miesiącem zwiększania świadomości odnośnie chorób nowotworów u dzieci. Z tego względu, przy wsparciu, należącej do Totalizatora Sportowego, Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej, wystartowała właśnie czwarta edycja wyjątkowego projektu – #RakReaton pod hasłem "Rusza mnie pomaganie". Ludzie związani z marką Lotto na czele z ambasadorem Dawidem Tomalą zainaugurowali to szczytne wydarzenie.

Organizatorem wyzwania jest Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Od 32 lat fundacja zapewnia wszechstronne i nieprzerwane wsparcie dzieciom, nastolatkom i ich bliskim w chorobie nowotworowej, jednocześnie szukając różnorodnych form niesienia skutecznej pomocy. RakReaton jest jedną z nich.

Dzisiaj rozpoczęła się 4. edycja #RakReaton. Jest to projekt, który nie tylko wspiera, ale także daje nadzieję dzieciom z chorobami nowotworowymi. Ta inicjatywa nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników Totalizator Sportowy oraz ich przyjaciół i bliskich. Wspólny wysiłek może przynieść realne efekty i poprawić życie najmłodszych, którzy potrzebują wsparcia. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i wierzę, że uda nam się zrealizować cel! – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Chcemy zaangażować w ten sposób jak największą liczbę osób i przekonać z jednej strony tych aktywnych, że pomaganie można łączyć ze swoją pasją, a pozostałych, że można wspierać nas na co dzień, niejako przy okazji wykonywania stałych czynności, takich jak droga do pracy czy relaksacyjny spacer. Poruszamy ludzi w słusznym celu, stąd tegoroczne hasło “Rusza mnie pomaganie” – powiedziała Anna Apel, Prezes Zarządu Fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Przez cały miesiąc można biegać lub jeździć na rowerze i wspólnie zbierać kilometry pomagając dzieciom z chorobą nowotworową. Połączmy swoje siły, by zebrać milion kilometrów, a dzięki temu Fundacja Na Ratunek przekaże 120 tysięcy złotych na wsparcie psychospołeczne dzieci. Wyzwanie może podjąć każdy, zatem mobilizujemy się wzajemnie i zbierajmy kilometry w szczytnym celu – apeluje Aida Bella, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego.

Organizatorzy rzucają także wyzwanie firmom i zapraszają je do udziału w czwartej edycji RakReatonu i przedstawiają wydarzenie jako świetną okazję do integracji zespołu. Akcja to także świetna okazja do promowania swojej marki i budowania wizerunku wśród interesariuszy.

1,2 miliona kilometrów dla 1200 chorych dzieci

Tegorocznym celem wyzwania jest pokonanie 1 milion 200 tysięcy kilometrów w jak najkrótszym czasie.

Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ średnio co roku u 1200 dzieci w Polsce diagnozowana jest choroba nowotworowa, która dotyka nie tylko małych pacjentów, lecz także ich bliskich. Wszyscy zmuszeni są do mierzenia się z różnymi trudnościami natury psychospołecznej na każdym etapie choroby i leczenia, więc im wszystkim potrzebne jest odpowiednie wsparciewyjaśnia Anna Apel.

Jeśli uda się osiągnąć cel, partnerzy wyzwania przekażą 120 tysięcy złotych na rzecz chorych dzieci

Na aktywności uczestnicy mają cały wrzesień, który w Polsce i na świecie uznaje się za miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Jeśli uda się to zrobić, partnerzy RakReatonu: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 tysięcy złotych na pomoc chorym dzieciom i ich bliskim.

Żeby wziąć udział w wyzwaniu, należy zainstalować aplikację Activy

Nad sprawnym przebiegiem wyzwania czuwa Activy, partner technologiczny RakReatonu. Jest to aplikacja, którą każdy uczestnik instaluje sobie na urządzeniu mobilnym. Program monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Osiągnięte przez niego kilometry są następnie przeliczane na punkty i dodawane do ogólnej klasyfikacji wyzwania. Aplikacja jest kompatybilna z popularnymi rejestratorami aktywności dla sportowców i amatorów, takimi jak: Garmin, Polar czy Strava. Nie trzeba uruchamiać obu programów, wystarczy zsynchronizować obie aplikacje w ustawieniach Activy.

Dodaj komentarz