Ogolna 11 grudnia 2019

Rynek bukmacherski w UE rośnie wraz z przejściem graczy na zakłady mobilne

Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) ujawniło 11% wzrost rynku gier hazardowych online w Europie. 32,4% tego rynku stanowią gracze z Wielkiej Brytanii. Najnowsze dane potwierdzają „rekordowy udział w grach hazardowych online” w rynku hazardowym w całej Europie, przy czym działalność hazardowa online generuje 22,2 mld EUR, co stanowi 23,2% całego rynku hazardowego w UE.

Według danych rynkowych opublikowanych przez EGBA we współpracy z H2 Gambling Capital, ekspansja rynku spowodowała wzrost przychodów brutto z gier z 20 mln EUR do 22,2 mln EUR w stosunku do ubiegłego roku.

Maarten Haijer, sekretarz generalny EGBA, skomentował dane: „Europejski rynek hazardu online nadal wykazuje silny wzrost popytu po przejściu na urządzenia mobilne. Jednak jego zwiększona popularność wzmacnia potrzebę bardziej spójnej i silnej ochrony konsumentów oraz utworzenia standardów branżowych we wszystkich krajach UE. Aktualnie w wielu krajach UE występują rozbieżne i czasem sprzeczne przepisy, co jest szkodliwe zarówno dla konsumentów, władz, jak i operatorów”.

EGBA reprezentuje bet365, Grupę Betsson, GVC Holdings PLC, Kindred Group PLC, MRG i ZEAL Network, które łącznie posiadały 121 licencji na gry hazardowe online w 20 krajach UE.

57% zakładów online było zawieranych za pomocą komputera, a 43% zakładów online z telefonów i tabletów – tu nastąpił wzrost o 39% w porównaniu do 2017 r. Zmiana popularności zakładów na urządzeniach mobilnych podkreśla zauważalny trend w kierunku coraz większego wykorzystania takich urządzeń do zakładów.

Zakłady sportowe były najpopularniejszą działalnością hazardową online, z 42,5% całkowitego udziału w rynku UE, o wartości 9,4 mld EUR. Kolejne na liście były gry kasynowe z 32,4% (7,2 mld EUR), loterie – 12,6% (2,8 mld EUR), poker – 5 procent (1,1 miliarda EUR), bingo – 4,3 procent (1 miliard EUR) i inne gry z 3,2 procentowym udziałem w rynku (700,00).

Coroczne gromadzenie danych obejmuje cały rynek gier hazardowych online w UE i firm członkowskich EGBA – w tym informacje o ich wartości rynkowej, płatnościach, grach, sporcie, klientach, licencjach i zgodności z przepisami.

Źródło: SBCNews