Ogolna 13 lutego 2023

Rząd Malty ogłosi zastosowanie nowych bodźców finansowych dla branży gier

autor: Mateusz Mazur
Rząd Malty ogłosi w najbliższej przyszłości podjęcie szeregu decyzji, które mają stać się bodźcem do rozwoju dla branży gier, powiedział niedawno minister gospodarki Silvio Schembri.

Wzmocnić branżę gier

Przemawiając podczas ICE w Londynie, Schembri powiedział, że podjęte niebawem kroki będą miały na celu zmniejszenie ciężaru kosztów operacyjnych, z jakimi boryka się cała branża. Schembri potwierdził jednocześnie, że rząd maltański będzie nadal starał się wzmocnić branżę gier i inne sektory, takie jak e-sport czy tworzenie gier wideo.

Minister pokusił się nawet o stwierdzenie, że branża gier na Malcie jest w fazie rozkwitu. Schembri odniósł się także do nowych informacji opublikowanych w raporcie maltańskiego regulatora, które jednoznacznie wskazują, że lokalny biznes odnotował blisko 8-procentowy wzrost.

– Ważne jest, abyśmy jako rząd nadal wzmacniali nasze wysiłki, aby Malta pozostała atrakcyjną jurysdykcją, która utrzymuje solidny ekosystem i pomaga w rozwoju naszej gospodarki – powiedział minister Schembri.

Renomowany regulator

Odnosząc się bezpośrednio do MGA, Schembri przyznał, że Malta może pochwalić się naprawdę renomowanym regulatorem i dodał, że kraj posiada silny system regulacyjny wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia zarówno dla operatorów, jak i konsumentów. Minister zauważył także, że branża gier na Malcie zatrudnia obecnie przeszło 11 000 osób, a liczby te cały czas rosną.

– Pracujemy również nad dalszymi inwestycjami w inne sektory, takie jak e-sport i tworzenie gier wideo. Udział maltańskich firm zajmujących się grami hazardowymi w targach tego kalibru (ICE – przyp. red.) jest konieczny, ponieważ w dalszym ciągu wzmacnia reputację Malty jako wzoru dla globalnej branży gier – podsumował minister.

Dodaj komentarz