Ogolna 6 października 2022

Samochody od Totalizatora Sportowego posłużą KAS do walki z szarą strefą

autor: redakcja
Krajowa Administracja Skarbowa otrzyma od Totalizatora Sportowego szesnaście samochodów do walki z szarą strefą m. in. w obszarze gier hazardowych. Jedenaście z nich będzie od dziś służyć funkcjonariuszom i pracownikom tej instytucji – kolejne pięć spółka przekaże w późniejszym terminie.

– Krajowa Administracja Skarbowa i Totalizator Sportowy wspólnie walczą z szarą strefą w obszarze gier hazardowych. To kolejny etap naszej współpracy, który pozwoli nam jeszcze skuteczniej redukować szarą strefę i wspierać legalny biznes – powiedział Mariusz Gojny, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

– Przekazane samochody pomogą Krajowej Administracji Skarbowej jeszcze lepiej wykorzystywać specjalistyczne umiejętności i zabezpieczać wrażliwe dane na zatrzymanych urządzeniach – dodał Mariusz Gojny.

To kolejny etap współpracy między Krajową Administracją Skarbową a Totalizatorem Sportowym. W sierpniu zeszłego roku spółka przekazała wysokospecjalistyczny sprzęt komputerowy, który wsparł pracę wyspecjalizowanej komórki Cybercentrum działającej w strukturach Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu.

– Działalność nielegalnych podmiotów naraża na straty budżet państwa, a brak przestrzegania przez nich chociażby standardów odpowiedzialnej gry istotnie wpływa na bezpieczeństwo graczy. Nasza współpraca
z Krajową Administracją Skarbową to więc nie tylko działania na rzecz ograniczania szarej strefy, lecz przede wszystkim starania o jak najbezpieczniejszą rozrywkę – podkreślił Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Podejmowane wspólnie działania są elementem długofalowej współpracy między Krajową Administracją Skarbową a Totalizatorem Sportowym. Celem zawartego porozumienia jest ograniczanie naruszeń przepisów ustawy o grach hazardowych.

Dodaj komentarz