Ogolna 4 października 2022

Satysfakcjonujące wyniki szwedzkich operatorów w drugim kwartale

Operatorzy w Szwecji wygenerowali 626 mln euro przychodów brutto z gier (GGR) w drugim kwartale 2022 roku. Oznacza to wzrost o 3% w kontekście pierwszego kwartału oraz wzrost o 3,9% w skali rok do roku.

Poprawa wyników na szwedzkim rynku

Regulator Spelinspektionen przygotował zestawienie szwedzkiego rynku w drugim kwartale 2022 roku. Z raportu wynika, że operatorzy wygenerowali przychód brutto z gier (GGR) w wysokości 626 mln euro, co oznacza wzrost o 3% w kontekście pierwszego kwartału oraz 3,9% rok do roku.

Zakłady bukmacherskie oraz gry online zanotowały przychód brutto w wysokości 390 mln euro. To wręcz identyczny wynik, co w pierwszym kwartale 2022 roku, jednakże jest to wzrost o 2,8% w porównaniu z drugim kwartałem 2021 roku.

Dobre rezultaty w konkretnych sektorach

Łączne przychody z loterii państwowej, która obsługiwana jest przez Svenska Spel, zanotowały wzrost o 9,7% w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku oraz 1% rok do roku. Z kolei szwedzki operator kasyn państwowych – Casino Cosmopol zanotował wzrost aż o 40,7% w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku. Tak dobre wyniki to efekt restrykcji, jakie wcześniej panowały w kraju. W drugim kwartale 2021 roku kasyna był zamknięte z powodu pandemii COVID-19.

Wzrost zanotowały także przychody z Bingo. To rezultat lepszy o 4,3% w stosunku do drugiego kwartału 2021 roku.

tagi:szwecja

Dodaj komentarz