Parki i Centra 21 maja 2018

Słynna atrakcja lunaparku na Coney Island powraca

autor: BK
Astro Tower już w przyszły weekend zostanie ponownie otworzona dla gości Luna Parku, wesołego miasteczka na Coney Island. To prawdziwa legenda tego miejsca.

Luna Park to wesołe miasteczko położone na półwyspie Coney Island w Nowym Jorku. Park rozrywki działa od roku 2010 i jest swoistym hołdem dla bardzo znanego lunaparku, który istniał w tym miejscu w latach 1903-1944. Już w przyszły weekend wesołe miasteczko może spodziewać się prawdziwego nalotu gości z całych Stanów Zjednoczonych. Luna Park ponownie otworzy bowiem legendarną atrakcję Astro Tower w nowej odsłonie.

Prawie 50-letnia historia niezwykłej atrakcji

Atrakcja Astro Tower powstała w roku 1964. Jak sama nazwa wskazuje, była to ogromna wieża obserwacyjna, z której można było podziwiać morze, półwysep Coney Island oraz ogromne tereny Nowego Jorku. Wieża mierzyła w tym okresie aż 81 metrów! W roku 2008 pojawiły się jednak pierwsze problemy. W tym okresie, teren gospodarowało inne wesołe miasteczko – Astroland. Jego właściciele zdecydowali się zamknąć atrakcję dla zwiedzających, gdyż sędziwa konstrukcja nie gwarantowała już bezpiecznej rozrywki.

W roku 2010 w miejsce Astroland pojawiło się nowe wesołe miasteczko – Luna Park. Wieża nie została jednak odrestaurowana i  stanowiła jedynie pomnik dla lat swojej świetności. Trzy lata później doszło do niebezpiecznego incydentu. Astro Tower zaczęła się niebezpiecznie chwiać grożąc zdrowiu i życiu wielu setek gości. Turyści zostali natychmiast ewakuowani, a kilka dni później, wieża została zburzona. Teraz, Luna Park postanowił uczcić legendarną atrakcję otwierając ją na nowo.

Nowocześniejsza, odmłodzona i dużo… mniejsza

Nowa odsłona Astro Tower robi piorunujące wrażenie. Wieża jest pięknie oświetlona i dumnie wznosi się na miejscu poprzedniczki. Nowa atrakcja nie jest już tylko punktem widokowym. Platforma w trakcie przejażdżki wykonuje skomplikowany program obrotów i spadków gwarantując gościom dodatkowe wrażenia. W nowej platformie zmieści się w trakcie jednej przejażdżki 12 osób. Jedyny mankament nowej wieży? Jest ona o połowę mniejsza o poprzedniczki, mierząc 41 metrów. Nowoczesna odsłona Astro Tower zostanie otworzona dla gości 26 maja.

Dodaj komentarz