Ogolna 19 października 2022

Spadek przychodów 888 Holdings w trzecim kwartale 2022 roku

888 Holdings poinformował o wynikach przychodów za trzeci kwartał 2022 roku. Operator zanotował spadek o 7% względem tego samego okresu w poprzednim roku.

Spadek przychodów w trzecim kwartale roku

W trzecim kwartale 2022 roku, 888 Holdings odnotował przychody wysokości 449 mln funtów (509,4 mln USD). Oznacza to spadek o 7% w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Według 888 Holdings spadek był podyktowany przede wszystkim zwiększonymi środkami bezpieczeństwa graczy online w Wielkiej Brytanii oraz zakończeniem działalności w Holandii.

Spadek o 10% w ujęciu rok do roku zanotowały przychody online. Wyniosły one dokładnie 325 mln funtów. Co istotne, gdyby policzyć przychody online z wyłączeniem rynków w Wielkiej Brytanii oraz Holandii, to utrzymałby się one na takim samym poziomie. Przychody detaliczne wyniosły z kolei 124 mln funtów i pozostały na tym samym poziomie względem poprzedniego roku.

Komentarz ze strony prezesa

Wyniki przedstawione przez 888 Holdings skomentował prezes firmy, Itai Pazner: – Zakończyliśmy okres transformacyjnego połączenia z William Hill, dzięki czemu teraz mogliśmy kontynuować szybki postęp na polu biznesowym. Wykonaliśmy kolejny krok w kierunku docelowego modelu operacyjnego. Same przychody w trzecim kwartale kontynuowały tendencje, które mogliśmy obserwować wcześniej. Patrząc jednak w przyszłość pozostajemy skupieni na realizacji naszych planów związanych między innymi z de-leveraging.

– Budujemy coraz silniejszą grupę, która wykorzystuje wiodące technologię i portfolio światowej klasy marek. Chcemy stworzyć globalną firmę z jasnym planem działania i zwiększyć swój udział na wielu atrakcyjnych rynkach – zakończył Pazner.

Przypomnijmy, że niedawno 888 Holdings ogłosił uruchomienie swojej marki 888bet na czterech afrykańskich rynkach – w Kenii, Tanzanii, Mozambiku oraz Zambii.