Ogolna 8 kwietnia 2022

Sportradar otwiera platformę do zgłaszania podejrzanych zakładów

autor: Mateusz Mazur
Sportradar - firma specjalizująca się w technologii sportowej - otwiera platformę, która umożliwi bukmacherom zgłaszanie podejrzanej aktywności w zakresie zawieranych zakładów. Całe przedsięwzięcie ma na celu walkę z ustawianiem wyników wydarzeń sportowych. 

Walka z ustawianiem meczów

Platforma Sportradar Integrity Exchange pozwoli bukmacherom obserwować trendy dotyczących zakładów na konkretne wydarzenia i raportowanie podejrzanej aktywności. Celem platformy jest zaangażowanie bukmacherów w działania zapobiegające ustawianiu wyników wydarzeń sportowych.

Sportradar twierdzi, że narzędzie pomoże w walce z ustawianiem meczów i wesprze globalne dochodzenia w sprawie uczciwości w zakresie zakładów sportowych.

b- Zapraszamy bukmacherów do zwiększenia ich wkładu w walkę przeciwko ustawianiu meczów – powiedział dyrektor zarządzający Sportradar Integrity Services, Andreas Krannich.

Kanał wymiany informacji

Sportradar opracował w tej kwestii czteropunktowy plan. Obejmuje on: powstanie dwukierunkowego kanału wymiany informacji i zgłaszania obaw związanych z integralnością; stworzenie sztucznej inteligencji opartej na danych dotyczących globalnych sytuacji związanych z ustawianiem meczów; stworzenie platformy edukacyjnej szczegółowo opisującej dostęp do narzędzi online; dostarczanie rocznego raportu, który będzie zawierał globalne trendy w ustawianiu wyników meczów i regionalne podziały rynków.

– Sportradar Integrity Exchange jest istotną częścią naszej wizji uczciwości, która ma na celu rozwiązanie problemu ustawiania meczów i jest tożsama z systemem monitorowania zakładów Universal Fraud Detection System (UFDS), który udostępniliśmy bezpłatnie w zeszłym roku. Oznacza to, że możemy zająć się korupcją z perspektywy różnych aspektów branży – jest to kolejny krok w naszej strategii walki z rosnącym problemem ustawiania meczów – dodaje Krannich.

Dodaj komentarz