Ogolna 23 sierpnia 2021

Sportradar potwierdza zamiary wejścia na giełdę NASDAQ

Firma Sportradar złożyła oświadczenie rejestracyjne na formularzu F-1 w Securities and Exchange Commission (SEC) w związku z pierwszą ofertą publiczną (IPO) swoich akcji zwykłych, ponieważ ma być notowana na globalnym rynku NASDAQ pod symbolem SRAD.

Firma zajmująca się technologiami danych sportowych złożyła oświadczenie dotyczące proponowanej sprzedaży swoich papierów wartościowych w SEC, ale nie weszło to jeszcze w życie, a liczba oferowanych akcji i przedział cenowy nie zostały dotychczas określone. Tym samym papiery wartościowe Sportardar nie mogą zostać sprzedane przed wejściem w życie niniejszego oświadczenia rejestracyjnego – firma nie będzie również w stanie przyjąć żadnych ofert kupna w tym okresie.

Wsparcie dla Sportradar

Szwajcarska firma otrzymała wsparcie JP Morgan, Morgan Stanley, Citigroup i UBS Investment Bank, które będą działać jako wiodący menedżerowie księgowi w proponowanej ofercie, podczas gdy BofA Securities, Deutsche Bank Securities, Jefferies i Canaccord Genuity będą działać jako dodatkowi kierownicy księgi wspólnej.

W międzyczasie IPO będą również obsługiwane przez Needham & Company, Benchmark Company, Craig-Hallum, Siebert Williams Shank i Telsey Advisory Group, które będą pełnić funkcję współzarządzających.

IPO

JP Morgan i Morgan Stanley są jedynymi instytucjami finansowymi zaangażowanymi w IPO, które mogą rozpowszechniać kopie wstępnego prospektu emisyjnego. Na jego podstawie zostanie przygotowana oferta.

Fakt, że Sportradar wejdzie na giełdę tylko potwierdza, że firma w ostatnim czasie przeżywa dobry okres. Przypomnijmy, że dokonała globalnej ekspansji na różnych rynkach, w szczególności w USA. Co więcej firma jest obecnie partnerem National Basketball Association (NBA), National Hockey League (NHL), Major League Baseball (MLB), NASCAR oraz Baltimore Ravens i New York Jets z National Football League (NFL) w USA, przy jednoczesnym utrzymaniu partnerstw z FIFA i UEFA.

Dodaj komentarz