Ogolna 28 lipca 2020

SuperBet przejmuje większościowy pakiet udziałów w Lucky7

Firma bukmacherska SuperBet Group z Europy Wschodniej ogłosiła w poniedziałek, że zapewniła sobie 60% udziałów w Lucky7 Ventures, nabywając tym samym większościowy pakiet akcji w tej spółce. 

Idealne partnerstwo

Lucky7 Ventures działa w branży kasyn online i został założony przez Olofa Örna, Magnusa Peterssona i Karla Ahlberga w 2019 roku. Nastawiony był na rynek europejski i amerykański. W najbliższym czasie firma chce wprowadzić serię nowych marek kasyn online w europejskich jurysdykcjach.

Potwierdzając najnowszą inwestycję SuperBet, Olof Örn stwierdził, że to idealne partnerstwo: – Grupa SuperBet jest znana jako najlepszy wielokanałowy operator zakładów sportowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jesteśmy już silną firmą pod względem wyników finansowych, liczby graczy, czy wiedzy z zakresu marketingu oraz kasyn online. Tym bardziej jestem podekscytowanym naszym nowym partnerstwem. 

Nieznane warunki

SuperBet, który jeszcze nie ujawnił warunków nowej umowy, oznaczył inwestycję jako kluczową rolę geograficzną we wspieraniu nowych celów wzrostu grupy bukmacherskiej.

Warto przypomnieć, że firma jest dominującym operatorem zakładów w Rumunii i niedawno rozszerzyła działalność na regulowany rynek zakładów online w Polsce. Firma zobowiązała się również w zeszłym roku do rozszerzenia swojej działalności na skalę międzynarodową po znaczącym zastrzyku gotówki z funduszu hedgingowego Blackstone Group.

Ponadto w ramach omawianej transakcji SuperBet podejmie pierwszą inwestycję pod kierownictwem Johnny’ego Hartnetta, byłego dyrektora zarządzającego Paddy Power Betfair, który został mianowany w sierpniu ubiegłego roku na stanowisko dyrektora generalnego Grupy.

Lucky 7 to przejęcie, które dobrze uzupełnia naszą obecną wiedzę i dodatkowo dywersyfikuje Grupę SB w wielu lokalizacjach. Znacząco zwiększa nasze przychody z gier online i zapewnia wiedzę w zakresie produktów i marketingu, z której grupa będzie korzystać przez wiele lat – stwierdził JohnnyHartnett.

Przypomnijmy, że SuperBet w ostatnim czasie bardzo szybko się rozwija. Na swoim terytorium jest jednym z największych graczy na rynku. Świadczą o tym chociażby obroty w wysokości 2,8 mld EUR w 2019 roku.