Wyścigi konne 2 czerwca 2020

Szkocja jeszcze w czerwcu wznowi wyścigi konne

Szkocki rząd zgodził się na to, by wyścigi konne były wznowione od 22 czerwca. 

Szkocja, jak Anglia i Polska

Scottish Racing ogłosił, że wyścigi konne oficjalne zostaną wznowione od 22 czerwca. Oczywiście odbędą się za zamkniętymi drzwiami i w zgodzie z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Tym samym Szkocja dołącza do Anglii i Polski, które już jakiś czas temu wznowiły wyścigi konne.

Harmonogram wyścigów w Szkocji zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ na inaugurację odbędą się 22 czerwca zawody w Ayr. Następnie wyścigi odbęda się w Hamilton Park oraz w Musselburgh. W samym lipcu zaplanowano aż jedenaście potyczek. W sierpniu z kolei dziewięć.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Scottish Racing zakomunikował, że wszystkie spotkania po powrocie odbędą się w zgodzie ze szczególnymi zasadami bezpieczeństwa opracowanymi przez British Horseracing Authority. Nowe zasady obejmują m.in. listę osób, która będzie mogła uczestniczyć w zawodach, a także informacje o tym, jakich środków dezynfekcji musi używać personel. Oczywiście wskazany jest tam również dystans społeczny i obowiązkowe maseczki, a także rękawiczki dla wszystkich osób, które znajdą się na arenie.

Podobnie, jak w przypadku Anglii, wytyczne zostały opracowane przez sztab lekarzy, który działał pod przywództwem doktora  Jerry’ego Hilla.