Ogolna 20 marca 2023

Szwecja przyznaje pierwsze licencje dla dostawców

autor: Mateusz Mazur
Szwedzki regulator Spelinspektionen poinformował w piątek, że wydał pierwsze trzy licencje dla dostawców gier hazardowych.

Zmiany w szwedzkim prawie

Tym samym pierwsze pięcioletnie licencje zostały przyznane przed dniem 1 lipca, kiedy posiadanie licencji stanie się wymogiem dla wszystkich dostawców, którzy będą chcieli robić interesy z operatorami w Szwecji.

Spelinspektionen odnotował, że od 1 marca br., czyli czasu otwarcia przez regulatora możliwości składania wniosków o licencję, do organu regulacyjnego zgłosiło się już 60 dostawców. Póki co zdecydowano się na przyznanie licencji trzem z nich.

Trzech dostawców z licencją

Ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie wymogów licencyjnych dla dostawców pod koniec listopada ubiegłego roku. Spelinspektionen utrzymuje, że ma to pomóc w zwiększeniu wysiłków w zakresie channelingu oraz osłabić nielegalny hazard w Szwecji.

Gdy nowy system wejdzie w życie, operatorzy nie będą mogli korzystać z usług dostawców, którzy nie posiadają licencji. Trzy firmy, które do tej pory zostały nagrodzone licencjami to dostawca platformy kasynowej Skill on Net, dostawca gier Synot Games oraz Norrköping AB.

tagi:szwecja

Dodaj komentarz