Totalizator Sportowy kolejnym uczestnikiem programu Krajowej Administracji Skarbowej
W ramach podpisanego Programu Współpracy, Totalizator Sportowy będzie miał szybszy dostęp do Krajowej Administracji Skarbowej poprzez wyznaczonego opiekuna w KAS, a obsługa ze strony Krajowej Administracji Skarbowej będzie zindywidualizowana i dostosowana do potrzeb firmy.
Dodatkowym atutem przystąpienia do programu jest jego prestiżowy i elitarny charakter – Totalizator Sportowy jest 12 podmiotem, który bierze udział w jego realizacji.
Totalizatora Sportowego reprezentowali:
– Rafał Krzemień – Prezes Zarządu Totalizator Sportowy
– Szymon Gawryszczak – Członek Zarządu Spółki
– Andrzej Krysiński – Dyrektor Departamentu Rachunkowości Finansowej i Podatków
– Monika Andruszuk – Z-ca Dyrektora Departamentu Rachunkowości Finansowej i Podatków
– Joanna Banach – Kierownik Zespołu Podatków
– Program Współdziałania pozwala przenieść współpracę KAS z przedsiębiorcami na wyższy poziom. Filarami tej współpracy są wzajemne zaufanie, zrozumienie i transparentność. Dziś kolejna firma postawiła na te filary i przystąpiła do Programu – podkreśla wiceminister finansów Szef KAS Marcin Łoboda.
Szef #KAS Marcin Łoboda podpisał dziś 12. umowę o współdziałanie. Kolejnym uczestnikiem programu jest @totalizator_sp.
Jakie korzyści daje Program Współdziałania – przypominamy w komunikacie ⬇️https://t.co/AzAfxTyKlo— Krajowa Adm. Skarbowa (@KAS_GOV_PL) May 7, 2024
Program Współdziałania
Program Współdziałania stanowi formę ścisłej i stałej współpracy pomiędzy podatnikiem oraz Szefem KAS, opartą na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i transparentności. Celem Programu jest zapewnienie przestrzegania przez podatnika prawa podatkowego, przy aktywnym wsparciu Szefa KAS. Współpraca w ramach Programu ma zapewnić prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach, z jednoczesnym ograniczaniem kontroli u podatników.
Program skierowany jest do podmiotów gospodarczych osiągających przychody powyżej 50 mln euro.
W ramach Programu, KAS dopasowuje obsługę do danego podatnika. Dostosowuje też poziom nadzoru i monitoringu nad podatnikiem do wdrożonych przez niego środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi.
W programie podatnik zasadniczo sam przeprowadza kontrolę swoich rozliczeń, a administracja skarbowa nadzoruje mechanizmy kontroli wewnętrznej u podatnika.
Taki model współpracy został wdrożony w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Holandii, Belgii, Austrii, Finlandii, Singapurze, Australii.
Więcej informacji o Programie Współdziałania na Portalu Podatkowym: Program Współdziałania
fot. gov.pl