Totalizator Sportowy niezmiennie największym mecenasem sportu i kultury
Totalizator Sportowy w październiku przekazał imponującą sumę ponad 87 milionów złotych na rzecz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Funduszu Promocji Kultury. To wszystko dzięki klientom, którzy wybierając gry liczbowe Lotto z każdej złotówki, którą wydają, 19 groszy przeznaczane jest na wsparcie tych dwóch niezwykle ważnych dziedziny życia społecznego: sport i kultura.
Totalizator Sportowy nieprzerwanie od 67 lat wspiera polski sport. Jest też największym mecenasem kultury narodowej. Rok 2023 to rok jego 67-lecia. Przed dwoma laty Ambasadorem TS został jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy w historii świata – Robert Lewandowski.
Tylko w październiku 2023 roku Totalizator Sportowy przekazał imponującą sumę 87 630 730 mln złotych na rzecz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Funduszu Promocji Kultury.
W październiku przekazaliśmy 8️⃣7️⃣6️⃣3️⃣0️⃣7️⃣3️⃣0️⃣ milionów złotych na rzecz Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej ⚽🏀, oraz na Funduszu Promocji Kultury 🎶🎭
Było to możliwe dzięki naszym 🤝klientom, którzy są największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce, ponieważ z każdej… pic.twitter.com/IJUxQIpypc
— Totalizator Sportowy (@totalizator_sp) November 2, 2023
Firma od początku istnienia pełni ważną rolę społeczną. Powstała po to, aby gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Z czasem do jej zadań doszło wspieranie kultury narodowej. Dziś Totalizator Sportowy jest jednym z najważniejszych filarów wspierających zarówno sport, jak i kulturę w Polsce. Przez dziesięciolecia systematycznie przekazywane do budżetu państwa fundusze pozwoliły na budowę kilku tysięcy stadionów, boisk, basenów, krytych lodowisk, sal gimnastycznych, hal sportowych, torów kajakowych, kortów tenisowych, skoczni czy tras narciarskich.
Od 1994 roku łączna suma tych środków wynosi prawie 13 mld zł. Są one wykorzystywane zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, a ich rozdysponowaniem zajmuje się Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Klienci Totalizatora Sportowego przyczyniają się do rozwoju społecznego Polski. Dzięki nim możliwa jest rozbudowa infrastruktury sportowej, a także wsparcie wielu cennych inicjatyw kulturalnych. Funkcjonujący w Polsce system dopłat umożliwia, aby część kwoty przeznaczanej przez graczy na gry i loterie trafiała na fundusze celowe, w tym Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Fundusz Promocji Kultury.
🚴♂️ W niedzielę 22 października odbyła się ✨ Gala Finałowa LOTTO Poland Bike Marathon, na której nagrodzone 🏆 zostały najlepsze zawodniczki i najlepsi zwodnicy klasyfikacji generalnej po wszystkich 1️⃣5️⃣ etapach wyścigu w poszczególnych kategoriach 🚴♀️
Wielkie gratulacje! 👏
Na… pic.twitter.com/sUD4wiO4jQ
— Totalizator Sportowy (@totalizator_sp) October 23, 2023
Totalizator Sportowy powstał 17 grudnia 1955 roku decyzją Prezydium Rządu o powołaniu instytucji loteryjnej, której dochód miał być przeznaczany na budowę i remonty obiektów oraz urządzeń sportowych. Finalną działalność spółka rozpoczęła 25 stycznia 1956 roku.
Totalizator Sportowy realizuje swoją misję od 67 lat i każdego roku przekazuje setki milionów złotych na budowę i modernizację infrastruktury sportowej w całym kraju. Spółka wspiera także szczególnie ważne dla polskich kibiców oraz sportu organizacje, kluby czy wydarzenia sportowe. Do najważniejszych z nich należą m.in. Polska Reprezentacja Olimpijska, piłkarska Ekstraklasa, Polska Liga Koszykówki, Polska Superliga Tenisa Stołowego, Kadra Narodowa w Szachach, Tour de Pologne, Memoriał Kamili Skolimowskiej, żużlowe mistrzostwa Europy czy projekt Szóstka z LOTTO wspierający 6 utalentowanych sportowców. Od 2008 roku Totalizator Sportowy jest mecenasem Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Firma współpracuje również z indywidualnymi sportowcami. Ponadto dwa lata temu do grona Ambasadorów Totalizatora Sportowego dołączył skialpinista Andrzej Bargiel.