Ogolna 8 czerwca 2021

Totalizator Sportowy rozwija sieć salonów gier na automatach – uruchomiono 600. salon

autor: Maciej Akimow
Po przerwie w działaności Salonów gier na automatach spowodowanej pandemią COVID-19 Totalizator Sportowy kontynuuje rozwój sieci i planuje zwiększenie tempa ekspansji. W warszawskiej dzielnicy Rembertów właśnie został otwarty 600. salon gier na automatach należący do Totalizatora Sportowego. Konsekwentny rozwój tej gałęzi działalności spółki jest odpowiedzią na potrzeby miłośników dynamicznej rozrywki w sieci naziemnej oraz elementem strategii dywersyfikacji kanałów sprzedaży. 

Sieć salonów gier na automatach poza kasynami gry ulega stałej rozbudowie, zarówno pod kątem oferty oraz lokalizacji, jak i rozwiązań technologicznych. W Salonach gier na automatach klienci totalizatora Sportowego mają dostęp do gier zapewnianych przez 10 dostawców i dostępnych na ponad 20 rodzajach maszyn. Łącznie dzięki bogatej ofercie klienci mogą korzystać z ponad 640 gier, a także z dwóch modeli ruletek automatycznych.

Mimo ograniczeń w funkcjonowaniu sieci podczas lockdownu, Totalizator Sportowy wykorzystał ten czas na adaptację lokalizacji do wznowienia działalności oraz – w przypadku zniesienia obostrzeń – do niezwłocznego otwierania kolejnych punktów. Dzięki temu w ostatnich dniach maja udostępniono klientom ponad 50 nowych lokalizacji, które zostały przygotowane do otwarcia już w okresie lockdownu, a do końca czerwca planowane jest uruchomienie 700. Salonu gier na automatach.

Pandemia znacząco wpłynęła na funkcjonowanie Salonów gier na automatach również pod kątem zachowania i preferencji graczy. Wskutek czasowego zamknięcia lokalizacji fizycznych nastąpiła naturalna migracja części klientów do kanału online. Totalizator Sportowy liczy, że dzięki aktualnie rosnącemu popytowi na legalną grę na automatach i powrotowi klientów do tej formy rozrywki możliwa będzie kontynuacja przedpandemicznych trendów ekspansji w sieci salonów gier na automatach poza kasynami gry.

Rozwój dotyczy również aspektu technologicznego, bowiem sieć jest obecnie obsługiwana przez nowy system centralny, za którego rozwój bezpośrednio odpowiada Totalizator Sportowy. Wdrażany system ma usprawnić zarządzanie rosnącą liczbą salonów oraz zapewnić możliwość ich dalszego efektywnego rozwoju – w tym budowy nowych narzędzi wspierających sprzedaż.

Każdy klient Totalizatora Sportowego odwiedzający Salon gier na automatach może liczyć na najwyższej jakości standard obsługi oraz bezpieczeństwo gry. Aby móc uczestniczyć w grze, a także przebywać w Salonie gier na automatach, gracz proszony jest o potwierdzenie pełnoletniości poprzez okazanie dowodu tożsamości. Dzięki dostępnemu w salonach Regulaminowi Odpowiedzialnej Gry gracze mają także możliwość skorzystania z mechanizmów wzmacniających ich samokontrolę, m.in poprzez ustalenie limitów czasowych i kwotowych jeszcze przed rozpoczęciem gry. Tego rodzaju działania są efektem nie tylko wypracowanych przez Totalizator Sportowy dobrych praktyk, lecz także wynikiem zapisów Ustawy o grach hazardowych, na której mocy powierzono Totalizatorowi Sportowemu realizację monopolu państwa w obszarze gier na automatach poza kasynami gry. Ustawa ma na celu ograniczenie skutków społecznych hazardu oraz redukowanie zjawiska szarej strefy w obszarze gier hazardowych. Zgodnie z prawem na terenie powiatu na 1000 mieszkańców może przypadać jeden automat do gry.