Bukmacherka 5 sierpnia 2021

Transfery na rynku operatorów. Adam Kazberuk w STS, Radosław Barański w LeoVegas

Trudno nie mówić o transferach na szczycie, jeśli dwóch czołowych managerów ds. afiliacji na naszym rynku zmienia pracę. Z pracy u lidera rynku zrezygnował Radosław Barański, który przenosi się do zagranicznego LeoVegas. Na jego miejsce przyjdzie Adam Kazberuk, który przez prawie trzy ostatnie lata piastował stanowisko Senior Affiliate Managera w LVBET. 

Duże wyzwanie dla Adama Kazberuka

Doświadczenie i komunikatywność to cechy, które wyróżniają Adama Kazberuka. Mimo jego doświadczenia, dalej chce zgłębiać tajniki techniczne i marketingowe.

Affilaite Manager to osoba, która działa tak naprawdę na dwóch frontach – bukmacherskim i afiliacyjnym. Tym samym dobry Affiliate Manager powinien potrafić umiejętnie łączyć te światy. Musi nawiązywać nowe kontakty, a co najważniejsze utrzymać wieloletnią współpracę, bo to jest kluczem w tym biznesie. Znajomość branży, przewidzenie tego co zrobi konkurencja, w którym kierunku pójdzie rynek, na co postawić w rozwoju produktu, umiejętność strategicznego planowania, to wszystko są atuty dobrego Affilaite Manageramówił Kazberuk w kwietniu w wywiadzie na naszych łamach. 

Bez wątpienia Adam Kazberuk będzie musiał użyć wszystkich atutów, by dać STS-owi nową jakość. Mowa bowiem o bukmacherze, który na polskim rynku ma już ugruntowaną pozycję i jest zdecydowanym numerem jeden. Poprzeczka będzie zawieszona więc bardzo wysoko.

Radosław Barański w LeoVegas

LeoVegas to szwedzki operator hazardowy, który bez wątpienia należy do ścisłego topu branżowego. Liczne nagrody, wzrosty obrotów i akwizycje potwierdzają duże ambicje całej grupy.

Na pewno jest większa walka o klienta afiliacyjnego. Ten trend można zauważyć podczas targów branżowych, na których pojawia się coraz większa liczba operatorów. Choć nie tylko, ponieważ umowy dla afiliantów są coraz lepsze. Rynek bardzo się rozwinął, ponieważ afilianci poszli do przodu. To nie jest już tak, że jedna osoba siedzi przy komputerze, coś sobie tworzy i to wystarczy. Spójrzmy na naszego partnera, czyli Better Collective, który ma biura na całym świecie i zatrudnia kilkaset osób. W tym agentów sprzedażowych, czy grafikówmówił Radosław Barański o trendach panujących na zachodnich rynkach afiliacyjnych w ostatnim wywiadzie dla Interplay. 

Z całą pewnością, jeśli Barański w LeoVegas dostanie tyle swobody co u polskiego potentata, wszyscy zainteresowani powinni być zadowoleni. Były już Senior Affiliate Manager w STS charakteryzował się bowiem tym, że pewne współprace był w stanie potwierdzać bez akceptacji i miał duże zaufanie szefostwa firmy STS. Co więcej jego głównym atutem była otwartość na wszelkie formy działania, a także komunikatywność i życie branżą praktycznie 24/7. Według informacji Interplay, nie jest to ostatnia osoba z kluczowego stanowiska, która w najbliższym czasie zrezygnuje z pracy u lidera rynku bukmacherskiego w Polsce.