E-Sport 29 maja 2018

Trudne zadanie polskich drużyn w StarLadder i-League

autor: BK
Po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek w dniu wczorajszym poznaliśmy pary drugiej kolejki. Polskie zespoły trafiły na bardzo wymagających rywali.

Przypomnijmy, że turniej StarLadder i –League toczy się systemem szwajcarskim. W fazie grupowej kolejny rywal jest dobierany pod względem liczby punktów. Dzięki temu, najlepsze zespoły mierzą się w swoim gronie, z kolei drużyny z niższych rejestrów tabeli walczą o poprawienie swojego dorobku. W dniu wczorajszym mieliśmy okazję wyglądać polskie derby w wykonaniu AGO Esports oraz Virtus.pro. Lepszym zespołem okazały się Jastrzębie, które tym samym musiały być przygotowane na trudniejszego rywala w kolejnym meczu.

AGO zmierzy się z jednym z faworytów w StarLadder i-League

AGO Esports trafiło na jednego z faworytów do końcowego triumfu – Ninjas in Pyjamas. Wtorkowi rywale Polaków w pierwszym meczu łatwo pokonali HellRaisers 2-0. W starciu z Jastrzębiami to zespół Ninjas będzie zdecydowanym faworytem. Ich szanse na wygraną określa się kursem 1,30. Fani AGO wierząc w ich zwycięstwo mogą liczyć na wysoki kurs rzędu 3,00. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 18:00 we wtorek. Obie drużyny spotkały się ze sobą w ramach ESL Pro League w marcu tego roku. Obie mapy padły wtedy łupem Ninjas.

Trudne zadanie także przed Virtus.pro

Virtus.pro tylko w teorii może liczyć na nieco łatwiejszą przeprawę. Ich rywalem będzie bowiem ekipa Gambit Esports, która wczoraj niespodziewanie przegrała z zespołem AVANGAR. W walce o pierwsze punkty w trakcie StarLadder i-League faworytem będzie zespół Gambit. Ich szanse określa się kursem około 1,50. Z kolei kurs na polski zespół Virtus.Pro waha się w przedziale 2,30 – 2,40. Obie drużyny spotkały się po raz ostatni w październiku 2017 roku. Wtedy 2-1 wygrali Polacy. Liczymy, że i tym razem uda się pokonać faworyzowanych rywali. Początek tego starcia zaplanowano na 9:00 rano.

Dodaj komentarz