Ogolna 21 grudnia 2022

UK Gambling Commission pojawi się na targach ICE London 2023

autor: Mateusz Mazur
Podczas przyszłorocznej imprezy ICE London szeroko poruszony zostanie temat ochrony graczy. W targach udział weźmie wiele podmiotów promujących odpowiedzialny hazard, między innymi UK Gambling Commission. 

UKGC na targach ICE London

Wydarzenie w ExCel London 2023 obejmie 20 stoisk w ramach Consumer Protection Zone (CPZ). Jest to dość spory przeskok w porównaniu z czternastoma w 2022 roku. Na targach nie zabraknie również UK Gambling Commission (UKGC).

Fakt ten nie może specjalnie dziwić, gdyż przegląd brytyjskiej ustawy o grach hazardowych wciąż trwa, biała księga najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku. Organy regulacyjne stały się z tego powodu zdecydowanie bardziej czujne na niedociągnięcia w zakresie ochrony graczy. Odpowiedzialność w tym zakresie nabrała większego znaczenia dla wielu interesariuszy z branży.

– CPZ znacznie rozrósł się od swojej premiery na targach ICE London 2018, kiedy obejmował ośmiu pionierskich wystawców, do obecnego rozmiaru i wyróżniającej się lokalizacji, która sąsiaduje z główną aleją w ExCeL London – mówi Ewa Bakun, Director of Industry Insight and Engagement w Clarion Gaming.

20 stoisk

Wśród pozostałych uczestników Consumer Protection Zone wymienić należy także Focal Research, Casino Guru, Future Anthem, Department of Trust, Mindway AI, Intuita Consulting, Rightlander, IGT, SG:Certified, W2, Crucial Compliance, LexisNexis, GamCare, YGAM, Gordon Moody, GAMSTOP, BetKnowmore , Radę ds. Odpowiedzialnej Gry oraz National Center for Problem Gaming.

Organizatorzy ICE postanowili uczynić CPZ przystanią dla „mieszanki dostawców odpowiedzialnych narzędzi i rozwiązań hazardowych”. Po raz kolejny przeprowadzona zostanie również zbiórka środków na organizacje charytatywne promujące odpowiedzialny hazard.

Dodaj komentarz