Ogolna 27 czerwca 2022

Ulrik Bengtsson odejdzie z William Hill po przejęciu przez 888 Holdings

autor: Mateusz Mazur
Na kilka dni przed zakończeniem przejęcia William Hill przez 888 Holdings poinformowano, że po sfinalizowaniu transakcji, grupę opuści dotychczasowy CEO brytyjskiego przedsiębiorstwa - Ulrik Bengtsson. 

Zmiany w przeddzień przejęcia

W ubiegłym tygodniu 888 Holdings poinformowało, że 1 lipca 2022 roku sfinalizuje przejęcie nieamerykańskich aktywów William Hill od Caesars za 1.95 mld funtów. Jednocześnie, do publicznej wiadomości przekazano informację, że tym samym po trzech latach pełnienia funkcji CEO William Hill, z grupą pożegna się Ulrik Bengtsson.

Jako że w przyszłym tygodniu transakcja sprzedaży aktywów doczeka się sfinalizowania, nadszedł właściwy czas, aby pożegnać się z William Hill i powierzyć dalsze losy grupy w ręce Itaia Paznera, dyrektora generalnego 888 Holdings – ocenia Bengtsson. –Spoglądam na ostatnie cztery lata z dumą. Wszystko co udało się osiągnąć doprowadziło nas do tego momentu, w którym 888 Holdings dostrzegło ogromne korzyści płynące z przejęcia William Hill i możliwości, jakie ta transakcja otworzy dla obu firm – dodaje

Bengtsson zbudował silny zespół

Początki przygody Bengtssona z Wiliam Hill sięgają 2018 roku, kiedy objął stanowisko dyrektora ds. cyfrowych. Wcześniej spędził także pięć lat w Betsson, dołączając jako dyrektor zarządzający jej filii na Malcie, by następnie zostać mianowanym dyrektorem generalnym i prezesem grupy, po odejściu Magnusa Silfverberga.

– Ulrik może być bardzo dumny ze zbudowania tak silnego zespołu, a my sami nie możemy się już doczekać połączenia firm. Jestem podekscytowany perspektywami, które rysują się dla nas dzięki tej transakcji. Wszystko dzięki najwyższej jakości talentom menedżerskim z obu firm – powiedział Itai Panzer.

Dodaj komentarz