Ogolna 17 stycznia 2023

Vbet zapłaci karę za złamanie zasad AML

VBet, czyli marka należąca do spółki macierzystej BetConstruct uzgodniła z Komisją ds. Hazardu ugodę na mocy której zapłaci 340 tysięcy funtów za złamanie zasad AML oraz błędy w ochronie graczy. 

Zakończone dochodzenie

Komsija ds. Hazardu stwierdziła, iż dochodzenie przeprowadzone w 2020 oraz 2021 roku ujawniło znaczące niedoskonałości w działalności operatora w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i bezpieczniejszych praktyk hazardowych. Z tego też powodu, Vbet zapłaci prawie 340 tysięcy funtów ugody regulacyjnej.

Marka dokona płatności zamiast pakietu kar, a pieniądze zostaną skierowane na cele społeczne, m.in. projekt National Gambling Strategy.

Awarie AML w Vbet

Jakie konkretnie nieprawidłowości zaszły w Vbet w zakresie AML? Klienci mogli nie tylko dokonywać ogromnych depozytów zanim uruchomiono weryfikację “poznaj swojego klienta”, ale również marka nie zapewniła wystarczających wskazówek swoim pracownikom w kontekście weryfikowania źródła funduszy.

W takich słowach swoją decyzję argumentuje organ regulacyjny: – Komisja uważa, że chociaż przeprowadzono pewne kontrole, nie były one wystarczające, dopóki klient nie osiągnął bardzo wysokiego progu AML ustalonego przez licencjobiorcę. 

tagi:Vbet

Dodaj komentarz