Kasyno 2 sierpnia 2022

W Makau odnotowano kolejny spadek przychodów z gier

Przychody brutto z gier hazardowych (GGR) w Makau spadły w lipcu aż o 84% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jednocześnie lipiec okazał się najsłabszym miesiącem pod tym względem od samego początku pandemii COVID-19. 

Kolejny spadek przychodów

Według danych Biura Inspekcji i Koordynacji Gier (DICJ), Makau w lipcu zdołało uzyskać przychód 398 mln MOP$ (49 mln USD). Jest to najgorszy miesięczny rezultat od początku pandemii. Jednocześnie oznacza to spadek przychodów brutto aż o około 95% w ujęciu rok do roku.

Tym samym kontynuowana jest tendencja spadkowa, która ma związek z niedawnym zamknięciem kasyn oraz ograniczeniami w podróżowaniu. W czerwcu Makau odnotowało przychód 2,47 mld MOP$, co wówczas oznaczało spadek o 62% w porównaniu rok do roku. W maju oraz kwietniu również zanotowano spadki o 68%.

Łącznie, w każdym miesiącu 2022 roku – za wyjątkiem lutego – Makau odnotowało dwucyfrowy spadek przychodów brutto w porównaniu z 2021 rokiem.

Zamknięcie kasyn i ograniczenia w podróżowaniu powodem słabych wyników

Wpływ na tak słabe statystyki z pewnością miał wspominany wcześniej lockdown. Przypomnijmy, że w lipcu kasyna w Makau zostały zamknięte. Ten stan trwał do 23 dnia miesiąca, gdy zarządzono ich otwarcie ze specjalnymi ograniczeniami.

Na dodatek ogromnym kłopotem są restrykcje związane z podróżowaniem. Wszyscy podróżujący do Makau z Zhuhai muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19, a aby zaliczyć drogę powrotną trzeba z kolei odbyć siedmiodniową kwarantannę. Szerzej o tych problemach pisaliśmy tutaj.

Przed rozpoczęciem pandemii, w 2019 roku, Makau w każdym miesiącu odnotowywało GGR przekraczające 20 mld MOP$. Od lutego 2020 roku – z wyjątkiem maja 2021 roku – nie udało się przekroczyć nawet granicy 10 mld MOP$.

tagi:Makau

Dodaj komentarz