Ogolna 20 kwietnia 2023

W USA powstała organizacja zajmująca się odpowiedzialną reklamą

Nadawcy oraz ligi sportowe w Stanach Zjednoczonych ogłosili utworzenie specjalnego organu, który zajmie się odpowiedzialną reklamą zakładów sportowych. 

Odpowiednie reklamowanie

Do organizacji dołączyły najważniejsze ligi sportowe w kraju, m.in. NFL, MLB, NASCAR, MLS, NBA, Women NBA czy NHL, a także media takie jak NBC Universal czy Fox. W komunikacie nowy organ podkreśla swoją rolę – W związku z tym, iż legalizacja zakładów sportowych rozprzestrzenia się w całym kraju, niezwykle ważne jest ustanowienie barier wokół tego, w jaki sposób zakłady sportowe powinny być reklamowane konsumentom w całych Stanach Zjednoczonych.

Każdy członek organizacji czuje się odpowiedzialny za zapewnienie, że reklamy zakładów sportowych są nie tylko kierowane do odpowiednich odbiorców, ale również sam przekaz jest przemyślany i starannie dostarczony – czytamy w komunikacie.

Troska o konsumentów

Grupa zobowiązała się do wdrażania i utrzymywania polityki ochrony konsumentów. Utworzono odpowiednie zasady, którymi członkowie organu będą się kierować. Zakłady sportowe powinny być marketingiem przeznaczonym tylko dla dorosłych, a reklamy nie powinny wprowadzać błąd.

Ponadto grupa stwierdziła, że reklamy zakładów sportowych nie powinny promować nieodpowiedzialnego lub nadmiernego hazardu, a także nie pogarszać jakości obsługi klienta.

Dodaj komentarz