Ogolna 13 października 2022

Wielka Brytania szykuje się do publikacji Białej Księgi

W nadchodzących tygodniach możemy spodziewać się publikacji Białej Księgi. Pomimo pewnego chaosu, jaki panował ostatnio w Wielkiej Brytanii, ważny dokument związany z ustawą hazardową na Wyspach ma wkrótce ujrzeć światło dziennie. 

Co z Białą Księgą?

Publikacja Białej Księgi jest oczekiwana od ponad roku. W związku z opóźnieniami, które wynikały ze zmian personalnych zarówno w rządzie, jak i samej Komisji ds. Hazardu, termin udostępnienia istotnego dokumentu ciągłe był przekładany.

Na pewnym etapie wydawało się, że Biała Księga zostanie opublikowana w lipcu tego roku, ale rzetelność pisma została podana w wątpliwość po serii dymisji rządu, w tym ministra odpowiedzialnego za przegląd dokumentu – Chrisa Philipa.

Wkrótce publikacja

Funkcję premiera w Wielkiej Brytanii przejęła Liz Truss. Według angielskich mediów, nowy rząd miał dokonać kolejnego przeglądu Białej Księgi, co spowodowałoby kolejne przesunięcie publikacji dokumentu. Jak twierdzi jednak iGB, planowana data udostępnienia Białej Księgi jest znacznie wcześniejsza niż 2023 rok.

Wspomniane źródło uważa, że publikacja nastąpi w nadchodzących tygodniach, natomiast raport o opóźnieniach i przesunięciu terminu na 2023 rok był mylący.

Dodaj komentarz