Ogolna 15 grudnia 2021

Wielomilionowa transakcja pomiędzy 888 i Broadway Gaming

Firma 888 zgodziła się sprzedać swoją działalność bingo B2C i B2B firmie Saphalata Holdings Ltd, oddziałowi Broadway Gaming Group. Transakcja opiewa na 54 miliony dolarów. 

Dlaczego 888 zdecydowało się na sprzedaż?

888 podjęło decyzję o sprzedaży biznesu związanego z bingo, aby skoncentrować się na swoich flagowych projektach, czyli kasynie i zakładach sportowych. Przypomnijmy, że całkiem niedawno hegemon zdecydował się przejąć od Caesars operatora William Hill za 2,2 miliarda funtów.

Forma transakcji

W pierwszej kolejności 50 mln USD zostanie wypłacone zaraz po zawarciu transakcji. Następnie w przeciągu pół roku zostanie przekazane pozostałe cztery miliony dolarów.

W ramach umowy 888 przekaże wszystkie swoje aktywa bingo, w tym technologie, operacje i marki konsumenckie. Co więcej 888 zgodziło się również zaoferować Broadwayowi usługi biznesowe, które pomogą w transformacji.

Po przeglądzie strategicznym podjęliśmy decyzję o sprzedaży biznesu bingo. Ta strategiczna transakcja umożliwi 888 dalsze zwiększenie koncentracji na swojej podstawowej platformie oraz ujednoliconej, skalowalnej i zastrzeżonej technologii, a także rozwój naszych kluczowych pionów produktów, takich jak kasyno, zakłady sportowe i poker. Chcemy kontynuować naszą misję bycia jednym z najlepszych operatorów hazardu online na świecie – powiedział Itai Pazner, dyrektor generalny 888.

Broadway Gaming rośnie w siłę

Przejmując Dragonfish, czyli markę bingo należącą obecnie do 888, Broadway Gaming wzmocni się w swoim wiodącym segmencie.

Cieszymy się, że możemy osiągnąć porozumienie z 888 w sprawie przejęcia biznesu i platformy bingo. W ciągu ostatnich kilku miesięcy intensywnie współpracowaliśmy z grupą 888 i byliśmy pod wrażeniem jakości platformy i produktu bingo, działalności B2C i B2B, jej podejścia do bezpieczniejszego hazardu i ochrony graczy. Przede wszystkim zaimponował nam jednak zespół zarządzający platformą. Ich wiedza i doświadczenie są nieocenione – powiedział David Butler, dyrektor generalny Broadway Gaming.