Wielu tenisistów zaangażowanych w skandal z ustawianiem meczów

kategoriaOgolna autorBB data16.12.2019

W niedzielę “ZDF Sports” i “WELT” poinformowały, że jeden z niemieckich tenisistów Max H bierze udział w międzynarodowym skandalu bukmacherskim. Obecnie dochodzenie jest w toku, a raporty sugerują, że ponad 135 graczy na całym świecie jest zaangażowanych w ustawianie meczów. 

Dochodzenie ma się odbyć w krajach europejskich, takich jak Belgia, Hiszpania, Francja, a także w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy śledczy z FBI skontaktowali się już z śledczymi z Belgii. Jak podała niemiecka prasa, winnym może być nawet jeden z 30 najlepszych tenisistów na świecie.

Wiceprokurator generalny Belgii i zaangażowany śledczy, Eric Bisschop uważa, że sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej: – Ta sprawa dotyczy ormiańskiej mafii, która działa w siedmiu europejskich krajach. Działają inteligentnie i bardzo sprawnie, co pozwala na oszustwa na dużą skalę.  Powiem więcej ta mafia ma bardzo dobrą strukturę i ludzi, którzy są odpowiedzialni za konta wielu graczy. Działają tam również osoby, które kontaktują się zawodnikami. 

Skandale związane ze sportem i manipulowaniem graczami, zamieniły się w biznes wart miliardy dolarów. Dochodzenie w sprawie tzw. “ustawek” w meczach tenisa nadal jest w toku. Prawdopodobnie wyrok zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 16.12.2019
    ]