Ogolna 5 maja 2020

Wpływ koronawirusa na światową branżę hazardową

Firma H2 Gambling Capital opracowała wyliczenia, zgodnie z którymi prognozuje obniżenie zysków o prawie 20% w globalnym sektorze hazardowym w 2020 roku. Wpływ na taki stan rzeczy ma oczywiście pandemia koronawirusa, która nadal negatywnie wpływa na przychody i perspektywy firm hazardowych. 

Czym zajmuję się H2 Gambling Capital

H2 Gambling Capital to firma konsultingowa zajmująca się zakładami i grami, która została utworzona w celu dostarczania informacji rynkowych w branży hazardowej. Przedsiębiorstwo to na podstawie swoich danych realizuje projekty dla wielu firm z sektora hazardowego. H2 jest wiodącym źródłem informacji w raportach firmowych i inwestycyjnych w globalnym sektorze gier hazardowych. Opracowania firmy często są cytowane w wielu publikacjach dotyczących branży hazardowej.

Prawie 20% zysku brutto mniej, niż przewidywano przed pandemią

H2 Gambling Capital przewiduje, że globalny zysk brutto z hazardu w 2020 roku wyniesie 381,6 miliardów funtów, czyli 19,4% poniżej prognozy, którą podawano przed wybuchem pandemii koronawirusa. Warto przypomnieć, że wpływ pandemii na branżę hazardową zaczął być widoczny już od lutego.

W Europie wszystko powinno wrócić do normy na przełomie maja i lipca, ponieważ przewiduje się, że właśnie w tym czasie większość wydarzeń sportowych zostanie wznowionych, a kasyna i solony gier ponownie będą mogły oferować swoje usługi.

Odmrożenie sektora hazardowego, a popyt

Sands China jest jednym z operatorów, który ogłosił plany ponownego otwarcia swoich nieruchomości w Makau. Oczywiście wszystko odbędzie się według nowych zasad bezpieczeństwa, by ludzie i pracownicy czuli się komfortowo i bezpiecznie. H2 Gambling Capital przewiduje, że po otwarciu popyt będzie, ale stłumiony, ponieważ potencjalni klienci przebywają obecnie od około dwóch miesięcy w domu. Nawet po zniesieniu obostrzeń będą ostrożni w udawaniu się do miejsc, które nie są tymi pierwszej potrzeby.