Loterie 10 września 2021

Wracają wspomnienia. Debiut zdrapki Duży Lotek

LOTTO co jakiś czas raczy swoich graczy nowymi zdrapkami, ale wczoraj odbył się debiut szczególny. W kolekturach można już bowiem kupić zdrapkę Duży Lotek, która nawiązuje do najpopularniejszej gry liczbowej ostatnich kilkudziesięciu lat.  

Bez wątpia loteria gra Lotto (6 z 49), która jest organizowana przez Totalizator Sportowy, na przestrzeni lat stała się najbardziej popularną grą liczbową w Polsce. Nawet osoby, które nie grają regularnie, wiedzą czym jest Lotto. I nic w tym dziwnego, ponieważ Polacy zawierać kupony w tej grze mogą już od ponad 60 lat. Wcześniej jednak gra nazywała się inaczej. Najdłużej nosiła nazwę Duży Lotek, do której teraz nawiązuje nowa zdrapka LOTTO.

Geneza gry Lotto. Czyli od Toto-Lotka, przez Dużego Lotka do Lotto

Starsi gracze pamiętają grę Lotto jeszcze z czasów, gdy nosiła zupełnie inne “imiona”. Oczywiście najbardziej w pamięć zapadła wszystkim nazwa, która była w użyciu przez kilkadziesiąt lat, czyli kultowy “Duży Lotek”.

1957 – 1975 – Toto-Lotek

1975- 2009 – Duży Lotek

2009 – do dziś – Lotto

Warto dodać, że zmiana nazwy na Lotto została podyktowana tym, że w innych europejskich krajach funkcjonowało właśnie takie nazewnictwo. Poza tym, że została zmieniona nazwa zmodyfikowano podział puli na poszczególne losowania, a także zwiększono cenę za kupon do 3 złotych. Tym samym wzrosły również wygrane.

Pierwsze losowanie najstarszej gry liczbowej w Polsce odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Od tamtego czasu gra była ulepszana na różne sposoby, ale podstawowe zasady zostały niezmienione. Gracz musi wytypować sześć z 49 liczb, by wygrać główną nagrodę. Przez wiele lat typowanie odbywało się przez zaznaczenie liczb na blankiecie, ale od 1991 roku w niektórych kolekturach Totalizatora Sportowego wprowadzono lottomaty, czyli system informatyczny, który losowo wybiera liczby za gracza, jeśli ten zdecyduje się zagrać tzw. metodą na “chybił trafił”. Od początku system ten cieszył się uznaniem wśród typujących, dlatego Totalizator Sportowy do stycznia 1995 roku wprowadził go we wszystkich swoich kolekturach.

W 2012 roku do gry wprowadzono dodatek “Lotto Plus”, który daje dodatkową szansę na główną wygraną. Kosztuje jedynie 1 zł, a liczby wytypowane przez gracza biorą udział w drugim losowaniu, które odbywa się po losowaniu w głównej grze. W “Lotto Plus” główną nagrodą jest milion złotych. A to nie koniec dodatków, które zostały wprowadzone w ostatniej dekadzie, ponieważ grając w Lotto można wziąć udział również w “Super Szansie”. Super Szansa to siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999. Aktywacja tego dodatku kosztuje 2 zł. Zasady są tutaj proste, a wysokość wygranej zależy od tego ile uda nam się trafić liczb: – Losowanie, w którym bierze udział aktywowany numer Super Szansy, odbywa się w tym samym terminie, co losowanie wybranej przez Ciebie gry głównej (np. Lotto). Po losowaniu sprawdź, ile kolejnych cyfr numeru Super Szansy (sprawdzając od końca numeru) udało Ci się trafić i jak wysoka jest wygrana. Wyniki losowania sprawdzisz w punktach sprzedaży LOTTO, w Studiu LOTTO w TVP INFO, na stronie www.lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO – czytamy na stronie www.lotto.pl. 

Debiut zdrapki Duży Lotek

Styl retro, trochę sentymentalności, powrót wspomnień. Takie emocje generuje właśnie nowa zdrapka LOTTO – Duży Lotek. Tak jak wspomnieliśmy nazwa ta oczywiście nawiązuje do kultowej gry liczbowej, która w 65-letniej historii Totalizatora Sportowego sprawiła, że wielu Polaków zostało milionerami.

Tak jak w grze liczbowej rozdawano ogromne sumy, tak i teraz pula na wygrane jest całkiem pokaźna, ponieważ wynosi aż 21 625 000 zł, co musi budzić wrażenie na niemal każdym.

Rozkład nagród w Dużym Lotku

Do wygrania w zdrapce DUŻY LOTEK przewidziano zarówno nagrody pierwszego stopnia, jak i niższych. W tym aż pięć głównych nagród po 150 000 złotych:

  • 5 głównych wygranych po 150 000 zł,
  • 1 000 wygranych II stopnia po 500 zł,
  • 9 500 wygranych III stopnia po 100 zł,
  • wiele innych atrakcyjnych wygranych niższych stopni.

Przypominamy również, że z okazji 65-lecia Totalizatora Sportowego wypuszczono na rynek zdrapkę o nazwie Jubilotka, która cieszy się obecnie dużą popularnością.

Dodaj komentarz