Ogolna 24 lipca 2020

Współpraca Evolution Gaming i Intralot

Firma Evolution Gaming, specjalista ds. kasyn na żywo, ogłosiła kilka dni temu, że podpisała umowę partnerską z dostawcą gier hazardowych Intralot. 

Pełen pakiet świadczeń

Świadczenia w umowie pomiędzy ww. spółkami dotyczą oczywiście produktu “kasyna na żywo”. Umowa obejmuje działania we wszystkich jurysdykcjach, w których działa Intralot.

Przede wszystkim podpisana umowa pozwoli Intralot zintegrować pełen pakiet produktów Evolution, jako część szerszej strategii przyspieszenia cyfrowej transformacji sieci. Dostawca ma nadzieję, że dzięki temu ujednolici swoje produkty we wszystkich jurysdykcjach, na których prowadzi działalność.

Ewolucja Intralot

Jak wynika z umowy produkty kasyn na żywo zostaną zintegrowane z już istniejęcymi i co najważniejsze będą zawierały pełen zestaw gier na żywo produkcji Evolution. Tym samym pojawią się w nich tak kultowe tytuły jak Crazy Time, Mega Ball i Lightning Roulette.

– Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni mogąc współpracować z firmą Intralot, wiodącym operatorem w świecie gier – powiedział Sebastian Johannisson, dyrektor handlowy Evolution.

Warto zaznaczyć, że wzrost znaczenia kasyna na żywo firma Intrlaot odnotowała w trakcie pandemii koronawirusa. Tym samym w pierwszej połowie 2020 roku dostawca zanotował zysk operacyjny w wysokości 131,3 mln euro, czyli o 96,5% więcej niż w pierwszej połowie 2019 roku.

W międzyczasie firma Intralot stanęła w obliczu poważnych wyzwań w tym samym okresie, odczuwając duży spadek zysku operacyjnego i przychodów w pierwszym kwartale roku. Na taki stan rzeczy wpłynęła nie tylko pandemia, ale także szereg innych czynników. W tym zerwanie umowy z lokalnym operatorem Eurobe. Tylko obroty Bułgarii we wszystkich segmentach spadły o 71,4 mln euro w pierwszym kwartale 2020 r.

Przyszłość Intralot

Firma Intralot realizuje obecnie nową politykę biznesową, opartą na pięciu kluczowych filarach: technologii cyfrowej, zaawansowanym modelu świadczenia usług, partnerstwach w zakresie licencji B2C, rozwoju w kluczowych jurysdykcjach oraz optymalizacji struktury kapitałowej firmy.

Nikos Nikolakopoulos, wiceprezes wykonawczy i dyrektor handlowy grupy Intralot, powiedział: – Zawsze byliśmy zaangażowani w tworzenie solidnej grupy partnerów strategicznych, aby zapewnić naszym klientom wyjątkowe doświadczenia. Evolution Gaming jest zaufanym członkiem naszego zewnętrznego ekosystemu i nie możemy się doczekać rozpoczęcia tego partnerstwa na wielu rynkach na całym świecie.

Dodaj komentarz