Z kieszenią pełną ćwierć centówek w ostatnim salonie arcade w Vegas
Brzęk spadających monet, dzwonki i gongi oraz muzyczka dobiegająca z maszyn ustawionych w trybie reklamowym, to nie są obce dźwięki w Las Vegas.
Brzęk spadających monet, dzwonki i gongi oraz muzyczka dobiegająca z maszyn ustawionych w trybie reklamowym, to nie są obce dźwięki w Las Vegas. Nie jestem jednak w kasynie. To Pinball Hall of Fame, największy salon arcade poza Strip. Pinball Hall of Fame powinien zobaczyć koniecznie każdy fan flipperów. (…)
Nie ma tu biletów wstępu, jednak trzeba wymienić trochę kasy na drobne w automatach zmieniających. (…)
Tak pisze o Pinball Hall of Fame Kelly Zenkewich.
To muzeum flipperów w Vegas założył i prowadzi Tim Arnold. W latach osiemdziesiątych właściciel jednego z salonów gier w Michigan. Adres muzeum PHOF to 3330 E. Tropicana, Las Vegas NV 89121. Gdybyście podczas wizyty w Las Vegas chcieli tam się udać, to taksówka ze Strip kosztuje 20$. Autobus jest zdecydowanie tańszy, tylko 2,5$, jednak jedzie tam bardzo długo i wolno.
W muzeum znajdziecie nie tylko modele flipperów z lat 1950-2009, ale również wiele klasycznych gier arcade jak choćby Centipede, Asteroid, Pac Man czy Tetris.
Na zdjęciu: Tim Arnold przy swoich flipperach.
