Ogolna 16 maja 2022

Zatwierdzono licencję DraftKings w Ontario

Sześć tygodni od momentu, gdy w Ontario otworzono rynek zakładów sportowych i igamingu zatwierdzono licencję dla DrafKings. 

Licencja dla DrafKings w Ontario

DraftKings zostało zarejestrowane jako operator przez Alcohol nad Gaming Commission of Ontario. Wniosek DraftKings był trzydziestym siódmym, który został zatwierdzony w kanadyjskiej prowincji. Jednocześnie jest to dopiero dwunasty operator, który otrzymał dwuletnią licencję.

Warto pamiętać, że DraftKings był jednym największych nieobecnych na rynku Ontario, który wystartował 4 kwietnia bieżącego roku. Od tamtego czasu zatwierdzono licencję takich operatorów jak Betway, Unibet, theScore, BetRivers, 888, PointsBet, LeoVegas, Bwin, Bet365, FanDuel, BetMGM, ComeOn, czy Caesars.

Trzy lata procesu

Otworzenie rynku w Ontario nastąpiło po trzech latach procesu znoszenia monopolu Ontario Lottery and Gaming Corporation przez rząd Kanady. Pierwsze plany co do takiego ruchu pojawiły się jeszcze w 2019 roku. Końcowe wytyczne, które dotyczyły zakładów i gier online zostały opublikowane we wrześniu 2021 roku.

Wspominane wytyczne obejmowały ograniczenia związane z projektowaniem gier. Oczekiwano także przyłączenia się do IBIA (Interational Betting Integrity Association). Dopiero po spełnieniu między innymi tych wymogów można było starać się o licencję na swoją działalność w prowincji.

Dodaj komentarz