Ogolna 30 września 2022

Zmiany na Twitchu szansą dla konkurencji?

Kilka dni temu największa platforma streamingowa Twitch.tv opublikowała komunikat, w którym poinformowała o zmianach zasad dotyczących streamowania automatów, ruletek czy gier w kości. Ten ruch może sprawić, że na rynku otworzy się szansa dla konkurencji. 

Twitch, a LiveSpins

Twitch poinformował, iż wprowadza częściowy zakaz streamowania automatów, ruletek czy gier w kości. Użytkownicy nadal mogą korzystać w trakcie relacji na żywo ze stron internetowych, które koncentrują się na zakładach sportowych, pokerze i sportach fantasy.

Zmiany na Twitch.tv niewątpliwie wpływają na rynek hazardowy. Choć zapewne niektórzy stracą na ruchu największej platformy streamingowej, znajdą się również osoby czy podmioty, które widzą w tej decyzji pewną szansę. Do tego grona zaliczyć można LiveSpins. To strona, gdzie gracze mogą nie tylko oglądać swoich ulubionych streamerów, ale również mają możliwość obstawiać razem z nimi.

Decyzję Twitcha skomentował Chris Scicluna, CEO LiveSpins, z którym rozmawiał Daniel O’Boyle: Oferujemy produkty rozrywkowe na żywo. Spojrzeliśmy na Twitcha i zauważyliśmy, że streaming cieszy się dużą popularnością. Tylko w 2021 roku wykorzystano 280 milionów godzin treści na automaty.

Społeczność jest bardzo silna, ale obserwatorzy nie mogą dołączyć do zabawy. Widzieliśmy więc lukę rynkową. W LiveSpins możesz oglądać i jednocześnie dołączyć do zabawy. W sytuacji, gdy streamer wygrywa, wszyscy wygrywają. 

Nowe szanse

W wyniku zmiany polityki Twitcha, nowe możliwości biznesowe na rynku widzi Robin Reed, dyrektor generalny funduszu VC Happyhour, które jest głównym inwestorem w LiveSpins: – Od momentu zmiany, przybyli do nas streamerzy, dostawcy gier, a także operatorzy, którzy sprawdzili, co możemy dla nich zrobić. Na LiveSpins widzimy zainteresowanie poziomu pierwszego, zarówno po stronie podaży, jak i operatora. Rozmawiamy z kilkoma streamerami. 

Chris Scicluna zauważa, że największe zainteresowanie wykazują dostawcy. Odrzuca jednak sugestię, że LiveSpins ma szanse bezpośrednio konkurować z Twitchem: – Myślę, że najbardziej zainteresowani są dostawcy. Otrzymali możliwość ekspozycji za pośrednictwem Twitcha, ale LiveSpins może okazać się bardziej stabilny. Nigdy nie rywalizowaliśmy z Twitchem, uzupełnialiśmy tę platformę. 

Robin Reed stwierdził, że decyzja Twitcha wydawała się nieunikniona, choć ostatecznie nie jest tak rygorystyczna: – Moją pierwszą reakcją było współczucie dla firm, których to dotyczy. Nie byliśmy specjalnie zaskoczeni. Myślę, że w mediach głównego nurtu hazard zawsze będzie niestabilny. Cały czas podlega zasadom. 

– Tak naprawdę zobaczyliśmy dwie wiadomości. Jedna z nich poinformowała, że kasyna bez odpowiedniej licencji zostaną zakazane. Wymieniono kilka z nich. W dalszej części komunikatu oznajmiono, że nadal można streamować lokalne licencjonowane kasyna. Mogli po prostu wprowadzić ogólny zakaz – zakończył Reed.

Dodaj komentarz