Kryminalni z Warszawy skonfiskowali automaty do gier hazardowych

kategoriaAutomaty autorBB data29.11.2018
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego i funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili akcję, dzięki której udało im się przejąć osiem automatów do gier.

Policjanci i państwowi funkcjonariusze sprawdzili dwa punkty na terenie błońskiej gimny, ponieważ mieli podejrzenie, że dochodzi tam do nielgalnego hazardu. W związku z tym zabezpieczyli osiem automatów do gier do dalszego postępowania, które przeprowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Oczywiście akcja i konfiskacja sprzętu miała podstawy prawne, które zawarte są w nowelizacji ustawy o grach hazardowych z dnia 1 kwietnia 2017 r. Owa ustawa mówi o tym, że podmioty prywatne nie mogą urządzać rozrywki na automach do gier hazardowych. Automaty do gier mogą znajdować się jedynie w kasynach i miejscach do tego wskazanych w ustawie.

Cóż, zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione, a to może oznaczać spore kłopoty dla posiadaczy "jednorękich bandytów" z błońskiej gminy. 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Warszawa Zachód

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 29.11.2018
    ]