Parki i Centra 8 września 2006

Pierwsze medale na ME w Mikołowie

Gunther Geisen wywalczył dwa pierwsze medale na mistrzostwach Europy seniorów rozgrywanych od tygodnia w Mikołowie. Niemiec zdobył złoto w odmianie 14/1, a turniej 8-bil zakończył na drugim miejscu.

Porażka Geisena w środowym finale “ósemki” to największa sensacja tegorocznych mistrzostw, ponieważ niemiecki bilardzista po tytuły najlepszego seniora Starego Kontynentu sięgał kolejno w 2003, 2004 i 2005 roku.

Jego pogromcą został kolega z reprezentacji, Olaf Koster. W finale ten drugi wygrał gładko 7-1. Gunther Geisen jak dotąd jest jednak najlepszym zawodnikiem śląskich zawodów, bo wcześniej zdobył mistrzostwo w odmianę 14/1. Również i ten turniej miał niemiecki finał. Geisen pokonał Jurgena Baumgartnera 100-80.

Polacy w składzie: Paweł Gawlikowski, Jerzy Mroczek i Andrzej Nowak nie odegrali znaczącej roli. Nikomu z polskiej ekipy nie udało się awansować w żadnej z odmian nawet do 1/16 finału.

W Mikołowie o mistrzostwo Europy seniorów w “ósemkę” i “dziewiątkę” rywalizują też panie. W zakończonym już turnieju 8-bil zwyciężyła Finka Marjella Frosterus, która w finale rozbiła 5-0 Monikę Oeschger z Austrii.