Ogolna 16 czerwca 2020

Andrzej Bargiel ambasadorem marki LOTTO

Od wielu lat Totalizator Sportowy współpracuje ze sportowcami z różnych dyscyplin sportowych. Tym razem do grona ambasadorów marki LOTTO dołączył skialpinista Andrzej Bargiel. Umowa polskiego sportowca i LOTTO obejmuje lata 2020-2022. W tym czasie Polak będzie mógł liczyć na wsparcie Totalizatora Sportowego w przygotowaniach do kolejnych wypraw.

Akcja #LOTTOBargielChallenge

Współpraca pomiędzy Bargielem a LOTTO rozpocznie się od akcji #LOTTOBargielChallenge. W jej ramach sportowiec będzie zachęcał do aktywności sportowej, realizacji marzeń, pokonywania własnych barier, wygrywania i sięgania po pozornie nieosiągalne cele. Ten projekt będzie miał również cel charytatywny.

– Obecność skialpinisty Andrzeja Bargiela w rodzinie LOTTO, jego sukcesy w sportach ekstremalnych oraz entuzjazm towarzyszący jego kolejnym wyzwaniom z pewnością pomogą w promocji aktywności fizycznej wśród Polaków. To wyjątkowa osoba o prawdziwie sportowym charakterze, którą z radością witamy jako Ambasadora Marki LOTTO. Przypomnę, że nie jest to nasze pierwsze spotkanie, bowiem Andrzej Bargiel był już członkiem naszej sportowej rodziny. Sukcesy i ambitne plany na kolejne wyprawy Pana Andrzeja sprawiły, że zwiększenie zakresu naszej współpracy stało się dla obu stron oczywiste. Od dziś jesteśmy razem, Wygrywamy Razem –skomentował wybór nowego ambasadora Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.

Totalizator Sportowy mecenasem sportu

Warto przypomnieć, że Andrzej Bargiel już wcześniej współpracował z Totalizatorem Sportowym. Jak już wcześniej wspomnieliśmy właściciel marki LOTTO nie tylko dostarcza Polakom rozrywkę w postaci gier liczbowych, czy zdrapek, ale także jest aktywnym mecenasem sportu.

Andrzej Bargiel doskonale pasuje do Marki LOTTO, ponieważ prywatnie jest ratownikiem TOPR i osobą angażującą się w akcje charytatywne. Tym samym doskonale rozumie kulturę marki LOTTO, która poza zabawą oferuje od lat wsparcie wielu instytucjom. Oba aspekty działalności skialpinisty zostaną połączone w akcji #LOTTOBargielChallenge inicjującej współpracę ze sportowcem.

 Bardzo się cieszę, że zostałem Ambasadorem Marki LOTTO. Totalizator Sportowy nie pierwszy raz wspiera sporty górskie i jako przedstawiciel tych dyscyplin doceniam tę współpracę. Dzięki projektowi #LOTTOBargielChallenge  będę mógł zainteresować swoją pasją kolejne rzesze przyszłych miłośników sportów ekstremalnych. To szansa na pokazanie, że marzenia warto realizować, a przecież to właśnie dzięki pełnym radości wyzwaniom sięgamy po nowe rekordy i jak zawsze Wygrywamy Razem – mówi o nawiązaniu współpracy Andrzej Bargiel.

Wyzwanie dla wszystkich

Projekt ten skierowany jest do wszystkich sympatyków gór. Każdego tygodnia do wykonania będą inne zadania, które będą nawiązywały do sportowych wartości tj. siły, wytrzymałości, szybkości, wiedzy, odpowiedzialności
i aktywności. Uczestnicy challengu będą walczyć o nagrody indywidualne. Wyzwaniu towarzyszy darowizna charytatywna Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej, dzięki której wybrane ośrodki sportowe otrzymają środki finansowe na zakup wyposażenia sportowego.

Wieloletnia współpraca

Tak jak wspomnieliśmy Andrzej Bargiel od dawna już współpracuje z Totalizatorem Sportowym. Trzykrotny Mistrz Polski w skialpinizmie po raz pierwszy związał się z LOTTO w 2013 roku, kiedy jako pierwszy Polak w historii samotnie zdobył na nartach skitourowych wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Sziszapangma i zjechał z niego. Dalszą karierę kontynuował również pod skrzydłami LOTTO Extreme, gdy w 2014 i 2015 roku bił rekordy w zdobywaniu kolejnych ośmiotysięczników i zjeżdżaniu  z nich na nartach – odpowiednio Manaslu i Broad Peak. Światowy rozgłos przyniósł mu jednak zjazd  z ośmiotysięcznika K2  w 2018 roku. Dokonał tego jako pierwszy człowiek na ziemi.