Ogolna 29 kwietnia 2021

Belgijska Komisja ds. Gier rozpoczyna kampanię „Zawsze graj legalnie”

Belgijska Komisja ds. Gier (CJH) rozpoczęła nową kampanię przeciwko hazardowi nielicencjonowanemu pod nazwą „Zawsze graj legalnie”, utworzoną w porozumieniu z licencjonowanymi operatorami internetowymi w danej jurysdykcji.

Kampania potrwa od 26 kwietnia do rozpoczęcia turnieju UEFA Euro 2021 (11 czerwca – przyp. red). Regulator oświadczył przy tym , że celem kampanii jest uświadomienie konsumentom różnicy między legalnym, a nielegalnym hazardem online.

Zwiększenie świadomości

Aby zwiększyć świadomość, którzy operatorzy posiadają licencje w Belgii, logo “Always Play Legally” będzie używane przez operatorów, którzy otrzymali na to pisemną zgodę komisji.

Regulator stwierdził, że szacunkowo 20% klientów gier hazardowych w Belgii gra u nielicencjonowanych operatorów, co jest bardzo dużym odsetkiem… Niebezpieczeństwa związane z grą u nielicencjonowanych operatorów są „kolosalne”, stwierdził regulator, ponieważ nielegalni bukmacherzy nie mają środków ochrony graczy i nie ma gwarancji, że wygrane zostaną wypłacone.

Nieświadomość graczy

Regulator stwierdził, że gracze nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą gra u operatorów bez licencji. Co więcej często nawet nie są świadomi, że grają u bukmacherów z szarej strefy.

Oprócz wykorzystania logo “Always Play Legally”, kampania będzie zawierała kilka klipów wideo zawierających odpowiedzi na typowe pytania graczy dotyczące różnic między licencjonowanymi i nielicencjonowanymi operatorami, w tym zagrożeń związanych z grą u tych drugich. Materiały będą ukazywać się co tydzień aż do rozpoczęcia EURO 2021.